RX 6600 ile RX 5600 XT takası mantıklı mı?

Gapirkont

Kilopat
Sapphire RX 6600 kullanıyorum. Kart yaklaşık 1 senelik, kutu fatura garanti duruyor. Bugün bir teklif geldi, 3 fanlı ASUS TUF EVO RX 5600 XT üstüne 1000TL verecek arkadaş. Kartın görünüşü vs. çok hoşuma gitti, performans olarak da RX 6600'e bayağı yakın bir kart. Kutusu duruyormuş sadece, garanti ve faturası yokmuş. Eğer alırsam bütün testlerini yapıp öyle alacağım. Sizce takas yapılır mı?

Paraya ihtiyacınız varsa alınabilir. Fakat ben uğraşmazdım. Riske atmaya değmez diye düşündüm.

Olabilir. Biraz performans kaybedersiniz, ray tracing de yok 5600 XT'de. Driver'ları biraz daha sorunlu. Eğer bu kayıplara hazırsanız olabilir, TUF modeli 5600 XT'nin en kaliteli modellerinden biri.

Performans kaybı benim için sorun değil. Kablosuz bir mouse almak istiyorum, eğer üstüne 1000TL alırsam Logitech G PRO X Superlight alabilirim. O sebeple mantıklı gelmişti ancak kartın fatura ve garantisinin olmayışı ve daha eski bir kart oluşu çok kararsız bıraktı beni.

1K sizi kurtarmaz 1K dediğin bu dönemde nedir ki. Ayrıca o ekran kartını kullanacağım yerine RX6600 kalmak daha iyidir.

Aslında 1K az değil kartın 2. Eldeki fiyatının %25i yapıyor fakat dediğim gibi risk almaya değmeyecek bir oran.

Yeni konular

Geri
Yukarı