RX 6600 ile Ryzen 3 3100 darboğaz yapar mı?

Samet Erkan

Hectopat
Makaleler
1
Bugün bir arkadaşla anlaştım ve yarın RX 6600 satın alacağım. İşlemcim Ryzen 3 3100. yüksek ihtimal darboğaz olacaktır ancak ne boyutta olur onu kestiremiyorum. Sizce ideal kullanım sağlayabilir miyim? Bir de Corsair VS450 watt PSU'ya sahibim. Öncesinde 180 watt TDP'si olan RX580 Nitro+ kullanıyordum ve sorun yaşamıyordum. PSU da aynı şekilde yeterli gelir mi?

@Samet Erkan baltalar. R5 5600x aldırmış 1080p ekranda kuzene gerçi onun ekran kartı RX 6700XT. Kafan rahat olması için işlemciyi baştan ele, sonra sıkıntı olursa HDD yerine SSD'e atarsın, RAM değiştirir denersin sırayla.

Ayarları biraz fullemek gerekecek, CPU bazlı oyunlarda çok etkisini göstermese de istediğiniz performansı veremez.

Zaten oynadığım her oyunu 1080p ve kartın verebileceği en yüksek ayarlarda oynamak istiyorum. 2 3 ay idare edebilirsem sonrasında Ryzen 5500 veya 5600 alabilirim. Umarım 2 3 ay boyunca oynadığim oyunlardan keyif alabilirim.

Zaten oynadığım her oyunu 1080p ve kartın verebileceği en yüksek ayarlarda oynamak istiyorum. 2 3 ay idare edebilirsem sonrasında Ryzen 5500 veya 5600 alabilirim. Umarım 2 3 ay boyunca oynadığim oyunlardan keyif alabilirim.
Alırsın yahu, darboğaz var diye hop 10 FPS almayacaksın sonuçta. 6600'ün 1080p'de yüksek FPS ile oynatmadığı oyun sayısı sayılı, 80 FPS alacağın yerde 65 alsan yine keyif alırsın. 2-3 aylık süre bir şey değil hem. İşlemci güncellenir bir ara. Hayırlı olsun şimdiden.

Bugün bir arkadaşla anlaştım ve yarın RX 6600 satın alacağım. İşlemcim Ryzen 3 3100. yüksek ihtimal darboğaz olacaktır ancak ne boyutta olur onu kestiremiyorum. Sizce ideal kullanım sağlayabilir miyim? Bir de Corsair VS450 watt PSU'ya sahibim. Öncesinde 180 watt TDP'si olan RX580 Nitro+ kullanıyordum ve sorun yaşamıyordum. PSU da aynı şekilde yeterli gelir mi?
2-3 ay idare eder diye düşünüyorum.İşlemci darboğaz yapar diye kartı almaktan çekinmeyin.Ayarları Allah verdi kökleyin yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı