RX 6600 kullanım oranı %70'te kalıyor

yusufsuren

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Su Bilimleri Mühendisliği
Merhaba, XFX RX6600 ekran kartı kullanmaya başladım monitörüm 75Hz ve dikey senkronizasyon açık oyun oynuyorum bazı oyunlarda ayarlar Ultra'da olmasına rağmen ekran kartı kullanımı %70 civarlarında kalıyor ve 75 altı FPS alıyorum oyun sekmesini aşağıya indirdiğimde ise kullanım %99'a çıkıyor yardımcı olabilecek olan var mı? İşlemci darboğazı yok onu kontrol ettim.

Radeon ayarlarına girip "Virtual super resolutionu" aktif ederek 2K'da deneyin. Eğer sorun yaşamazsanız darboğaz oluşuyor demektir.

Ryzen 5 1600 AF ile kullanıyorum ekran kartını. Virtual Super Resolution açtıktan sonra 2K çözünürlüğe nasıl geçeceğim monitörüm 1080p.

Sanal olarak geçeceksin zaten, ekran kartın monitörüne göre ölçekleyecek görüntüyü.

Tamamdır yapıp 2 farklı çözünürlükteki sonuçları birazdan paylaşıyorum sizinle.
Radeon ayarlarına girip "Virtual super resolutionu" aktif ederek 2K'da deneyin. Eğer sorun yaşamazsanız darboğaz oluşuyor demektir.

Radeon ayalarından Virtual Super Resolution seçeneğini açıp oyunun 1080p ve üstü desteklediği diğer çözünürlük formatlarında MSI Afterburner ile screenshot aldım. Yanlış yaptığım bir nokta yoktur umarım.

Dosya Ekleri

• unknown (1).png
    unknown (1).png
    3 MB · Görüntüleme: 41
  • unknown.png
    unknown.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 37
  • 3200x1080.png
    3200x1080.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Tamamdır yapıp 2 farklı çözünürlükteki sonuçları birazdan paylaşıyorum sizinle.

Radeon ayalarından Virtual Super Resolution seçeneğini açıp oyunun 1080p ve üstü desteklediği diğer çözünürlük formatlarında MSI Afterburner ile screenshot aldım. Yanlış yaptığım bir nokta yoktur umarım.
Hocam yaşadığınız darboğaz değil. V-sync ve Freesync açık ve kapalı denediğiniz de değişiklik oluyor mu?

Hocam yaşadığınız darboğaz değil. V-Sync ve FreeSync açık ve kapalı denediğiniz de değişiklik oluyor mu?

Olmuyor V-Sync ve FreeSync kapattım hala ekran kartı kullanımı az ve 54-60FPS'lere kadar düşüyor bazı yerlerde ve takılıp düşüyor.

Geri
Yukarı