RX 6600 mining karlı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kırmızıyla işaretlediğim yerlere Riser takabilme imkanınız var.
https://www.hepsiburada.com/pullsar...orlu-akim-korumali-dusuk-isi-p-HBCV000015S31P Ben bunu kullanıyorum.
Güç kaynağınız nedir ?
EVGA 450B ------------ Highpower Performans Gold 600W

Bir kartı Evgaya bağlamayı düşünüyorum.

EVGA 450B ------------ Highpower Performans Gold 600W

Bir kartı Evgaya bağlamayı düşünüyorum.

Başka bir ekran kartı olsa o EVGA'ya 1'den fazla ekran kartı bağlamayın derdim ama RX 6600 çok az güç harcıyor miningte. 2 tane ekran kartı kaldırabileceğini düşünüyorum.

Ethereum madenciliği için RX 6600 XT optimum ayarları nasıl bulabilirim ? Sizin verdiğiniz siteden hesaplama yaptığımda tek kart aylık 31 dolar civarı kâr veriyor. Ve ben ekran kartı watt değerini 130w girdim. Bunu 60-65 watt gibi değerlere çekiyorlar. Böyle hesaplarsam da (65 watt) 36 dolar civarı yapıyor.

Ayrıca birçok konu var biliyorum ama uzun vadede ekran kartına bir etkisi olur mu ?

%100 doğru değil çok yakın ayarlar buradakiler. Ufak tefek denemelerle buradan referans aldığınız değerleri en uygun hâle getirebilirsiniz.

Tabii kullanım ömründen gider ancak bu ekran kartları yıllarca ömre sahipler. Hep aynı örnek veriliyor ama RX 570-580'ler hâlâ çalışıyor mesela, yıllardır mining için kullanılanları var günümüzde de...

Teşekkürler cevaplar için. Sizin attığınız riser ile aşağıdaki arasında çok fark var mı?
Riser
Bu Riser'lar arasındaki temel fark güç beslemesini ne kadar verimli yapabildiğidir. Bunun için 8 ve üstü kapasitör kullanılmasını tavsiye ediyorum. Sizin attığınızda 8 kapasitör var ve altın USB girişi var yani ihtiyacınızı görecektir. Benim attığımda 10 kapasitör var. Unutmayın ki çoğu miner hâla 4 kapasitörlü riserlar kullanıyor.

%100 doğru değil çok yakın ayarlar buradakiler. Ufak tefek denemelerle buradan referans aldığınız değerleri en uygun hâle getirebilirsiniz.

Tabii kullanım ömründen gider ancak bu ekran kartları yıllarca ömre sahipler. Hep aynı örnek veriliyor ama RX 570-580'ler hâlâ çalışıyor mesela, yıllardır mining için kullanılanları var günümüzde de...
Peki hocam sıralamayı şöyle yaparsak: 1) Sistemim hazır (ekran kartı) 2) OC değerleri hazır Eee ? Hangi platformda cüzdan açıp işleme başlayacağız ? Çok önceden Claymore diye bir şey gördüm ama cüzdan olaylarına hakim değilim.

Açıkça söyleyim hocam. Sistemimi yeni aldım.

1) Ekran kartı: Asus Dual RX 6600 XT OC 8 GB
2) İşlemci: Ryzen 5 5600X
3) Anakart: Asus Prime B450M-K-II
4) Ram: Gskill 2x8 16 GB
5) Kasa: Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+
6) İşlemci soğutucu: Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm

Sadece LoL ve CS 1.6 oynuyorum :) Boş zamanlarda da kazım yapsın diye düşünüyorum.

Peki hocam sıralamayı şöyle yaparsak: 1) Sistemim hazır (ekran kartı) 2) OC değerleri hazır Eee ? Hangi platformda cüzdan açıp işleme başlayacağız ? Çok önceden Claymore diye bir şey gördüm ama cüzdan olaylarına hakim değilim.

Sadece LoL ve CS 1.6 oynuyorum :) Boş zamanlarda da kazım yapsın diye düşünüyorum.
Merhabalar, yeni başlayanlar için en kolay yol Nicehash'tir. Bu siteye üye olursunuz size bir BTC wallet verir. Siz ETH kazsanız bile ödemeler size BTC olarak yapılır.

Hocam dolu rehber var. Öncelikle bir borsada ETH cüzdanı lazım size. Binance, Paribu vs. seçim size kalmış. Sonrasınd da bir miner seçip cüzdan adresinizi oraya girerek kazıma başlayabilirsiniz. Cüzdan adresi girme vs. için de rehberler var.

Geri
Yukarı