RX 6600 oyunlarda düşük FPS veriyor

Ar0x

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba,
RX 6600'e sahibim sıcaklık dereceleri 75-80'lerde takılıyor AAA oyunlarda ama oynadığım çoğu oyunda YouTube'taki test sonuçlarından daha düşük FPS alıyorum. Sorunu ne olabilir? Garantiye vermeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
RX 6600'e sahibim sıcaklık dereceleri 75-80'lerde takılıyor AAA oyunlarda ama oynadığım çoğu oyunda YouTube'taki test sonuçlarından daha düşük FPS alıyorum. Sorunu ne olabilir? Garantiye vermeli miyim?
Videolardaki işlemciye dikkat ediyormusun ?
Bence fark PCIe3 ile PCIe4 den dolayı oluşuyor.

Videolardaki işlemciye dikkat ediyormusun ?
Bence fark PCIe3 ile PCIe4 den dolayı oluşuyor.
RX 6600'de Pcie3 ile Pcie4 arasında çok fark yok çünkü x8 arayolunu kullanıyor. 6500XT'de x4 arayolunu kullandığından dolayı çok fark oluyor.

RAM MHz? CL değerleri?
Bunlarda etki eder.
Sürücü versiyon farkları.(Bunu videoda göremezsin ama küçükde olsa fark yaparç)
Ekran kartı sıcaklığı.

Videoda bunlara dikkat ettin mi?

Özellikle Ram MHz önemli. Yanlış bilmiyorsam Ryzen serisi işlemciler için MHz önemli bir etken.

RAM MHz? CL değerleri?
Bunlarda etki eder.
Sürücü versiyon farkları.(Bunu videoda göremezsin ama küçükde olsa fark yaparç)
Ekran kartı sıcaklığı.

Videoda bunlara dikkat ettin mi?

Özellikle Ram MHz önemli. Yanlış bilmiyorsam Ryzen serisi işlemciler için MHz önemli bir etken.
Onlar fark etmiyor hocam FPS bakımında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onlar fark etmiyor hocam FPS bakımında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığın videoyu izledim. Anlık FPS'ye bakma videodaki oyunların son snlerinde ortalama FPS'ye bak.
Fark etmez olur mu? Fark etmiyor olsa. AMD gidip EXPO üstüne uğraşmaz. XMP'e gerek kalmaz. Kimse overclock için uğraşmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı