RX 6600 R5 5500 sistem Cyberpunk'ı akıcı oynatır mı?

RX6600 Ryzen 5 5500 16 GB RAM 3200MHz RAM.

Bu sistemle 1080p de Ultra ayarlarda tahmini kaç FPS alırım? Rahat oynayabilir miyim? RTX açmayı istiyorum ama nasıl bir performans alırım bilmiyorum. FSR kalite ile RTX normal kombinasyonu yapsam 50-60 FPS arasında oynayabilir miyim?
RX 6600 Ryzen 5 5500 ile ultrada 50-60 oynarsın belki fsr biraz kurtarır RTX i sakın aklından bile geçirme AMD'nin berbat teknolojisi sağolsun yüksek ekran kartlarnda bile RTX fpsin içinden geçiyor . Bilmiyorum ama nedense denk NVDIA ekran kartı cyberpunk konusunda denk AMD ekran kartından daha yüksek fps alıyor genellikle.

RT görüntü kalitesini etkilemiyor. Işıklandırmayı dolayısıyla fotoğraf gerçekçiliği etkiliyor. RT ile oynarken yağmurlarda da, güneşli havalarda da daha gerçekçi bir ortam oluyor. Gece de aynı şekilde. Bunun yanı sıra gölgelerde daha gerçekçi oluyor açarsanız. Fakat ne kenar düzeltme var RT'de ne başka bir ayar. Yani oyun genel görüntü kalitesinden bir şey kaybetmiyor diyebilirim ışıklandırma dışında. Gayet güzel görünüyor.

Teşekkürler hocam fikirleriniz için sağ olun.

Peki sizce bu söylediğiniz ayarlar ile görüntü kalitesi nasıl?

Klasik oyunun grafik ayarlarına girdiğinde ultrayı seçiyorsun en tepeden sonra aşağıya inip FSR kapatıyorsun, biraz daha aşağı inip ekran alanı yansıma kalitesini ultradan yükseğe indiriyorsun mis gibi oluyor.

Ben 6600 XT ile bu şekilde 70 FPS civarı oynuyorum en ağır yerlerde bile, büyük ihtimalle RX 6600'e de yeterli gelecektir. RT'yi unut, FSR topuna da girme 10/10 görüntü kalitesi işini görür.

Teşekkürler hocam fikirleriniz için sağ olun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu da inceleyebilirsin. İki görüntü de ultrada. Birinde RT açık. RT'siz çok bi şey kaybetmiyorsun.

Klasik oyunun grafik ayarlarına girdiğinde ultrayı seçiyorsun en tepeden sonra aşağıya inip FSR kapatıyorsun, biraz daha aşağı inip ekran alanı yansıma kalitesini ultradan yükseğe indiriyorsun mis gibi oluyor.

Ben 6600 XT ile bu şekilde 70 FPS civarı oynuyorum en ağır yerlerde bile, büyük ihtimalle RX 6600'e de yeterli gelecektir. RT'yi unut, FSR topuna da girme 10/10 görüntü kalitesi işini görür.

Eyvallah hocam sağ olun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoyu da inceleyebilirsin. İki görüntü de ultrada. Birinde RT açık. RT'siz çok bir şey kaybetmiyorsun.

Hocam bu OverDrive Ray Tracing bambaşka bir şeymiş harbiden.

Biraz hayali konuşmalar dönmüş nedense. 6600 ve 5500 ile ultra oynayamazsınız. High ayarlarda FSR açık şekilde 70-75 FPS alabilirsiniz ancak kalabalık yerlerde işlemci kaynaklı 50lere düştüğünü görebilirsiniz FPSin. FSR açmam derseniz hep 60+ kalması için bazı ayarları mediuma çekmeniz gerekir. CP2077 çok ağır grafikleri olan bir oyun. Maalesef çoğu kart sınıfta kalıyor. RT açmayı zaten düşünmeyin bile.

Biraz hayali konuşmalar dönmüş nedense. 6600 ve 5500 ile Ultra oynayamazsınız. High ayarlarda FSR açık şekilde 70-75 FPS alabilirsiniz ancak kalabalık yerlerde işlemci kaynaklı 50'lere düştüğünü görebilirsiniz FPS'in. FSR açmam derseniz hep 60+ kalması için bazı ayarları mediuma çekmeniz gerekir. CP2077 çok ağır grafikleri olan bir oyun. Maalesef çoğu kart sınıfta kalıyor. RT açmayı zaten düşünmeyin bile.

Hocam RT'yi geçtim de Ultra ayarlarda FSR kapalı iken 50-60FPS arası değerlerde gezebileceğimi düşünüyordum ben.

Hocam RT'yi geçtim de Ultra ayarlarda FSR kapalı iken 50-60FPS arası değerlerde gezebileceğimi düşünüyordum ben.
Şehir dışında gezersiniz de şehir içinde zor. Şöyle söyleyeyim FPS olarak 40-45 gösterir ancak çok fazla kare gecikmesi ve takılma olur. Forzanın 45 fpsi gibi hissettirmez. Zaten frametimelar çok yüksek oyunda. O yüzden kasıyor hissi veriyor sürekli. En azından bahsettiğimiz donanımlar için.

Şehir dışında gezersiniz de şehir içinde zor. Şöyle söyleyeyim FPS olarak 40-45 gösterir ancak çok fazla kare gecikmesi ve takılma olur. Forza'nın 45 FPS'i gibi hissettirmez. Zaten frametimelar çok yüksek oyunda. O yüzden kasıyor hissi veriyor sürekli. En azından bahsettiğimiz donanımlar için.

O zaman mecbur FSR açmak zorundayım. FSR Quality de o değerleri verir herhalde değil mi?

Ultra ayarlar için soruyorsanız evet 60 fps alırsınız ama emin olun FSR açmayıp medium-high ayarlarda dengeli seçim yapıp oynamak daha iyi. Hiçbir türlü native gibi olmuyor FSR da DLSS de.

Yeni konular

Geri
Yukarı