İnceleme RX 6600 R5 5500 sistemde 1080p Benchmark

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 6600 & R5 5500 bilgisayarıma benchmark videosu yaptım. Umarım beğenirsiniz. 2 TB'ye yakın internet harcadım ve ortalama 4 ayımı aldı. Düşündüğümden daha uğraştırıcıydı.

Bu da aradan çıktığına göre animasyon bilgilerimi tazelemeye dönebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum iyi günler, video güzel olmuş. Ben de yakın zamanda 5 bin liraya RTX 2080 aldım. Blower fanlı alma diyen de oldu eski diye alma diyenler de oldu. Sonuç olarak boşta 30 derece, yükte 70 dereceyi geçmeyen bir karta sahip oldum. Oyunlarda sanırım RT açıkken RTX 3060'dan daha fazla FPS veriyor diye fark ettim ama büyük ihtimal değişkenlik gösterir. Daha sonra undervolt yaptım ve 130-150W arasına düşürdüm tüketim değerlerini.

RTX 3060 denen kartları 6 bin liradan satılıyorken ben 1000 lira daha aşağısına bir kart aldım. İki çipin gücü aynı olduğundan dolayı zaten 2K beklentim çok yok fakat upgrade amaçlı almayı düşünüyorum. RX 6600 güzel karttır yarı yolda bırakmaz. Sıfır alınabilecek bir parça fakat ikinci elde AMD düşünmediğimden XT'ye param yetse dahi almak istemedim.

Örnek olarak arkadaşım RX 6600XT aldı 1 ay sonra Hollanda'ya kaçtı. GTX 1070'den geçmesine rağmen kartı beğenmemişti mesela. Aynı şekilde Türkiye'deki bilgisayarında RX 7900XTX olup, Almanya'da RTX 4080 kullanan arkadaşım -ayrıca bu forumda- yine o da AMD kart önermiyor.

Benim bundan önceki kartım GTX 960 öyle bir şey ki sanki Toyota-Volvo. Tak çalıştır devam et. Kendim 2080'i test ederken de o kadar fazla gerilmedim açıkcası.

1.5 saat video. Helal olsun:)
Yapması epey uzun sürdü. Hatta sıkılıp hızlı tamamlamaya çalıştığım için render kalitesi ve ses ile ilgili çıkan sorunları görememişim.

RX 6600 güzel karttır yarı yolda bırakmaz
yine o da AMD kart önermiyor.
Açıkcası iyi bütçesi olan kişilere AMD önermem. 5 yıl Intel HD Graphics'de kaldığım için AMD'nin bazı kusurlarına pek takılmayıp F/P olarak bakıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı