RX 6600, RX 6600XT, RX 6700 ve RX 6700 XT'ye 550W PSU yeterli mi?

Rocket League'te 2K Ultra dahi oynarsınız

ilerleyen yıllarda 2k oynamaya devam ederim diyorsanız daha iyi bir karta bakmanız yararınıza olacaktır

Yükseltme yapacağım şu anki sistem bu: AMD Ryzen 5 2600X bunun yerine R5 5600X gelecek
Adata xpc 8 GB 3200MHz CL16 X2 RAM.
Anakart ASUS Dragon B450M
Ekran kartı RX 570 8 GB.

PSU olarak FSP'nin çok eski bir PSU'su yeni değil rahat 5 6 yılıvar 550W.

Bir de artık bir yasayı hiç anlatamıyorum 2 yıl öncekiyle şimdiki in alakası yok AMD mi NVIDIA mı yok ASUS mu MSI mı XFX mi Gigabyte mı kafam allak bullak oldu karşılaştırmalara bakıyorum dünya kadar fiyat farkı kafam yandı.

@ErNNcld

Son düzenleme:
Yükseltme yapacağım şu anki sistem bu: AMD Ryzen 5 2600X bunun yerine R5 5600X gelecek.
Adata xpc 8 GB 3200MHz CL16 X2 RAM.
Anakart ASUS Dragon B450M.
Ekran kartı RX 570 8 GB.

PSU olarak FSP'nin çok eski bir PSU'su yeni değil rahat 5 6 yılıvar 550W.

Bir de artık bir yasayı hiç anlatamıyorum 2 yıl öncekiyle şimdiki in alakası yok AMD mi NVIDIA mı yok ASUS mu MSI mı XFX mi Gigabyte mı kafam allak bullak oldu karşılaştırmalara bakıyorum dünya kadar fiyat farkı kafam yandı.

@ErNNcld

Hocam işlemci olarak güzel seçim yapmışsınız. Fakat stok fan yetersiz kalır. Sağlam bir kule tipi soğutucu almalısınız. Güç kaynağınız 6600 XT alacaksanız yeterli olur. Bütçeniz kısıtlıysa AMD almanızı öneririm. Ben de Gigabyte'ın 6600 XT Gaming OC modeli var. Soğutması gayet güzel. ASUS, MSI, XFX, Gigabyte markalarından hangisini alacağınız hakkında ayrı bir konu açarsanız ya da direkt buradan sorarsanız yardımcı olabiliriz. Sorarken örneğin ASUS'un Dual serisi mi MSI'ın Mech serisi mi tarzında sorarsanız daha iyi olur.

Hocam işlemci olarak güzel seçim yapmışsınız. Fakat stok fan yetersiz kalır. Sağlam bir kule tipi soğutucu almalısınız. Güç kaynağınız 6600 XT alacaksanız yeterli olur. Bütçeniz kısıtlıysa AMD almanızı öneririm. Ben de Gigabyte'ın 6600 XT Gaming OC modeli var. Soğutması gayet güzel. ASUS, MSI, XFX, Gigabyte markalarından hangisini alacağınız hakkında ayrı bir konu açarsanız ya da direkt buradan sorarsanız yardımcı olabiliriz. Sorarken örneğin ASUS'un Dual serisi mi MSI'ın Mech serisi mi tarzında sorarsanız daha iyi olur.

Doğruyu söylemek gerekirse ben XFX ve Gigabyte markalarından aldığım ürünlerden memnunum ASUS ve MSI da güzel ama yaşadığım sorunlardan. Dolayı pek güvenemiyorum.

Ve çok fazla yeni kart çıktı böyle nasıl desem hangisi artık 1080p oyunculuk u 2K oyunculuk mu ayırt edemiyorum.

Bir de mining şüphelerim var şimdi gitsem RTX 3060 3070 alsam mining yapıldımı yapılmadımı bilmiyorum.

AMD biraz daha güvenli geliyor.

Bana.

Benim sıfır alacak param çok yok o yüzden 2 el alacağım.

Ve aldığımda beni uzun vade götürsün.

Aklımdaki modeller RX6600 6650 6700 bunlar arasında çok kaldım.

6700 bile PSU yetecrğinden şüpheliyim.

Son düzenleme:
Doğruyu söylemek gerekirse ben XFX ve Gigabyte markalarından aldığım ürünlerden memnunum ASUS ve MSI da güzel ama yaşadığım sorunlardan. Dolayı pek güvenemiyorum.

Ve çok fazla yeni kart çıktı böyle nasıl desem hangisi artık 1080p oyunculuk u 2K oyunculuk mu ayırt edemiyorum.

Bir de mining şüphelerim var şimdi gitsem RTX 3060 3070 alsam mining yapıldımı yapılmadımı bilmiyorum.

Bana.

Hocam 2. el ekran kartı konusunda YouTube'da ilgili içerikler var. Onları izleyin bilgi edinin. Fazla bilgim yok 2. el ekran kartları hakkında. Ayrı bir konu açabilirsiniz 2. el ekran kartı alırken dikkat edilmesi gereken şeyler diye ya da açılan konuları inceleyin.

Bana.

Yaklaşık bir ay önce bir bilgisayarcıya 1060 3G kartımı verip Sapphire Pulse RX6600 aldım 2300TL verdim gayet uyguna geldi kartın nisan 2024'e kadar garantisi var muhtemelen 4-5 ay mining yapmıştır ama bir sorununu görmedim uygun fiyata aldığım içinde pek umurumda değil açıkçası.

Yaklaşık 25dk FurMark yaptım bir de çeşitli oyunlara girip ultraya çekip VRAM'e yük bindirdim 10-15dk sorun görmedim aldım benim testlerim bu şekikde.

Geri
Yukarı