RX 6600 sıcaklık değerleri nasıl?

fuatkorkmazz34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Sapphire modeli RX 6600 kullanıyorum, R5 5500 işlemcim var.
Kasam ise 2020'de aldığım Gametech ares Rainbow modeli.
Bu ekran kartı sıcaklığı normal mi? ESC'ye bastığım için ekran kartı kullanımı düşük gözüküyor olabilir ama oyun içerisinde tamamını kullanıyor. Çok fazla ses çıkarıyor bir de fan. Fan temizliklerini yeni yaptım, yan kapaklarına açtığımdada 78-80 derece civarına düşüyor. Her oyunda aynı değerler, Valorant bildiğim kadarıyla ekran kartını yüksek kullan bir oyun olmasa da V-Sync açık şekilde oda en az 75 derece. Hiçbir oyunda 75 derecenin altına düşemiyorum.

1705624462070.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir FurMark testi yapmanız daha net sonuçlar verecektir ama bence biraz yüksek gibi.
Furmark testinde 80 dereceyi kadar buluyor.40 dakika teste soktum.
Normal diye yorumladım. Boştayken kaç derece?
Boştayken 50 derece civarında.Fanlar çalışmıyor 50 derecedeyken.

Kasanın yan kapaklarının yanı sıra öndeki camınıda çıkardıktan sonra sıcaklık bu kadar düştü.Ön camsız ve kapaksız kullanmanın bir zararı olur mu?

1705646010584.png

Son düzenleme:
Sapphire modeli RX 6600 kullanıyorum, R5 5500 işlemcim var.
Bende RX 6600 ve R5 5500 kullanıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

86 derece tehlikeli değil fakat iyi de görünmüyor.

Bende RX 6600 ve R5 5500 kullanıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

86 derece tehlikeli değil fakat iyi de görünmüyor.
Hocam hangi rx 6600 modelini kullanıyordunuz?

Benim kasanın önü cam olduğu için kasa içi çok ısınıyor.Camı çıkardım şu anda 72-73 derece civarında çalışıyor.Yeni kasa alana kadar ön tarafı hava filtresiyle kapadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı