RX 6600 sıkıntı yaşatır mı?

Arkadaşlar önümüzdeki günlerde hazır sistem almaya karar verdim fakat ekran kartı konusunda RX 6000 serilerine yapılan olumsuz yorumlardan dolayı(WattMan sorunu vb) biraz çekindim. Acaba NVIDIA devam edip GTX 1650'li sistem yeterli olur mu diye düşündüm oyunlarda Max 150 200 FPS alsam yeter, genellikle FPS ağırlıklı Valorant gibi veyahut Forza Horizon tarzı oyunlar oynayacağım. Bu tür oyunlar için GTX 1650'li Ryzen 5500'lü sistem sizce yeterli mi yoksa RX 6600'lı sistem mi almalıyım? Alırsam da RX 6600 de WattMan gibi sorunlar devam ediyor mu yoksa bitti mi? Ekran kartı sıkıntı çıkarır mı? Çünkü zamanında çok sıkıntılı PC'lerle uğraştım şimdi o kadar para vereceğim bir de sıkıntı çıkarsa bir daha uğraşmak istemiyorum, 4-5 yıl götürsün istiyorum. Önerileriniz nedir? Yardımcı olur musunuz?

Yani AMD kullanıcısıyım NVIDIA daha iyi bence ama RX6600 1650'den kat kat iyidir AMD olsa bile

Yani AMD kullanıcısıyım NVIDIA daha iyi bence ama RX6600 1650'den kat kat iyidir AMD olsa bile.

Eyvallah AMD iyidir tabide ama her gün forumlara bakıyorum bu AMD ekran kartlarıyla ilgili sıkıntı yaşadıgını görüyorum FPS drop olsun WattMan olsun yani o kadar para vereceğim 0'dan alacağım benim de başıma gelir mi acaba korkusu oluşuyor ondan pek sıcak bakamadım.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar fakat hala şüphe içindeyim yani hala WattMan sorunun olması bazılarının şikayetçi olması önermemesi çünkü o kadar para vereceğim bana göre paramın çöpe gitmesi gibi bir şey olur bu 0'dan aldıgım ekran kartının sorunlarıyla uğraşmak o yüzden benim de başıma gelir mi acaba WattMan'la ugraşacagıma daha düşük FPS ile oynarım yoluna yöneltiyor insanı ondan hala emin olamadım ne alacağıma yine de teşekkürler cevaplarınız için.

Kanka valla bende senin gibi o kadar para vereceğim sıkıntı olmasın dedim
Düşününce manyak oluyorsun al geç bir şey olmaz

Geri
Yukarı