RX 6600 sistem alınır mı?

ASUS modeli ile Sapphire modeli arasında 1000-1500 TL fark var. Değmez, 10 derece serin olsun diye o para verilmez.

Çok sıkıntılı, fena ısınıyor derken? Sapphire RX 6600 kullanıyorum, stok haldeyken kasamın hava akışının pek iyi olmamasına rağmen 72-73 dereceyi geçmedi. O da RDR2 gibi zorlu bir oyunda. Evet ASUS'un soğutması daha iyi, 60-65 derecelerde geziyor bütçe biraz daha arttırılabiliyorsa alınır. Bütçe meselesi, 72-73 derece sıcaklıklar fazla değil. Bütçen yoksa Sapphire al geç, RX serisi fazla ısınan bir model değil zaten.

ASUS modeli ile Sapphire modeli arasında 1000-1500 TL fark var. Değmez, 10 derece serin olsun diye o para verilmez.

Katılıyorum. Sapphire, Adana'da yaşıyorsan taş çatlasın 75 derecelere çıkar, sorun olacak sıcaklıklar değil bunlar. Ama overclock yapılacaksa açıkçası biraz üzüyor. Sapphire RX 6600 kullanıyorum. MPT ile güç limitini 170W yaptım ve kart stok halde 100W çekerken şu an 170W güç çekiyor. 2850 Core clock 1900 Memory clock olarak ayarladım ve kasanın ön kapağını açıp kasa fan hızını fullediğim halde 77-78 derecelere dayanıyor. Üstelik ekran kartı fanı da %80-90 civarlarında kullanıyor. Ön kapağı kapatırsam 80-81 derecelere çıkıyor. Overclock yaptığım için keşke ASUS alsaydım diyorum. Stok kullancak birisi kesinlikle Sapphire alıp boşa para vermemeli.

Katılıyorum. Sapphire, Adana'da yaşıyorsan taş çatlasın 75 derecelere çıkar, sorun olacak sıcaklıklar değil bunlar. Ama overclock yapılacaksa açıkçası biraz üzüyor. Sapphire RX 6600 kullanıyorum. MPT ile güç limitini 170W yaptım ve kart stok halde 100W çekerken şu an 170W güç çekiyor. 2850 Core clock 1900 Memory clock olarak ayarladım ve kasanın ön kapağını açıp kasa fan hızını fullediğim halde 77-78 derecelere dayanıyor. Üstelik ekran kartı fanı da %80-90 civarlarında kullanıyor. Ön kapağı kapatırsam 80-81 derecelere çıkıyor. Overclock yaptığım için keşke ASUS alsaydım diyorum. Stok kullancak birisi kesinlikle Sapphire alıp boşa para vermemeli.

Peki bu OC yaptığında ne kadar artıyor performans.

Peki bu OC yaptığında ne kadar artıyor performans.

Oyundan oyuna değişiyor. Dying Light 2'de sabit bir noktaya bakarken FPS 69'dan 79'a çıktı. Black Desert'te de tam hatırlamıyorum ancak sanırım 100 civarlarından 120'lere yükselmişti. Ortalama %15 bir artış söz konusu.

Diyelim ki en fazla 800 MHz arttırdın, 10% gibi bir rakama tekabül eder. 120 FPS'de 10 FPS arttar taş çatlasın. Değmez yapmayın.

Aldığım değerlerden gayet memnunum. Öncesinde BDO'da 2K Remastered ayarlarda 40-45 FPS civarı oynarken şu an 55-60'ın altında düşmüyor. Forza Horizon 5'te de aynı şekilde. Extreme ayarlarda yer yer 40-45'lere düşen FPS 55'in altına düşmüyor şu an.

Oyundan oyuna değişiyor. Dying Light 2'de sabit bir noktaya bakarken FPS 69'dan 79'a çıktı. Black Desert'te de tam hatırlamıyorum ancak sanırım 100 civarlarından 120'lere yükselmişti. Ortalama %15 bir artış söz konusu.

Aldığım değerlerden gayet memnunum. Öncesinde BDO'da 2K Remastered ayarlarda 40-45 FPS civarı oynarken şu an 55-60'ın altında düşmüyor. Forza Horizon 5'te de aynı şekilde. Extreme ayarlarda yer yer 40-45'lere düşen FPS 55'in altına düşmüyor şu an.

E tamam işte dediğime geliyor 10 FPS.

E tamam işte dediğime geliyor 10 FPS.

10FPS az bir değer mi hocam? Söylediğim gibi oyundan oyuna değişiyor, 60 alıyorsam 70'e çıkarıyor 150 alıyorsam 180'e çıkarıyor gibi düşünün. RTX 3060, RX 6600'den bir tık daha iyi bir kart. Aralarında oyundan oyuna değişse de genel olarak 5-8 FPS fark var ve 3060 daha iyi. Overclock yaparak 3060'ı yakalamış oluyorum, hatta çoğu oyunda daha güçlü bir kartım olmuş oluyor. Attığım videoda RX 6600'ün aldığı FPS'in üstüne +10 katarak izleyin. Gayet güzel değerler, ben memnunum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı