RX 6600 sistem GTA oynarken kendini yeniden başlatıyor

şahin yuşa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, GTA oynamayı çok seven birisi olarak en az 5 saatimi GTA'ya harcar, bütün dertlerimden uzaklaşırım ama şimdi bu mümkün olmuyor maalesef. GTA Online'a giriş yaptığım zaman yaklaşık 15 dakika sonra bilgisayarım aniden garip sesler eşliğinde kendini yeniden başlatıyor. İşlemcimde herhangi bir soğutma sorunu yok. Gayet stabil çalışıyor ekran kartım da gayet temiz. Fakat Alt+Tab yapıp başka bir uygulama açacak olsam (Discord, Spotify gibi) aynı sorunla karşılaşıyorum.

Sistemim:
Anakart: ASUS A320M-K Prime
İşlemci: AMD A9700
Ekran kartı: Sapphire Pulse RX6600

(Not: Bu sistemle 2 ay önce GTA Online'ı sorunsuz bir şekilde oynayabiliyordum fakat 1 haftadır kadar bu sorundan muzdaribim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Marix hocam uzman bu konularda o yardımcı olabilir. Sisteminizin genelini ve PSU marka modelini de yazın.
Sistem Özelliklerim;
Anakart: MSI B450M-A Pro Max
Ekran Kartı: Sapphire Pulse AMD RX6600
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: Corshair Vengeance LPX 8x2 (16GB) 2400 Mhz DDR4 CL16
Güç Kaynağı: Thermaltake TT-500NL2NK-A

(Sistemi güncellediğim için tekrar yazdım ilk başta valorant,csgo gibi fps tipi oyunları denemek istedim fakat açar açmaz yine aynı sorunla karşılaştım)

Sistem Özelliklerim;
Anakart: MSI B450M-A Pro Max
Ekran Kartı: Sapphire Pulse AMD RX6600
İşlemci: Ryzen 5 5600
RAM: Corsair Vengeance LPX 8x2 (16 GB) 2400 MHz DDR4 CL16
Güç Kaynağı: Thermaltake TT-500NL2NK-A

(Sistemi güncellediğim için tekrar yazdım ilk başta Valorant, CS:GO gibi FPS tipi oyunları denemek istedim fakat açar açmaz yine aynı sorunla karşılaştım)

Yeniden başlatma şekli nasıl? Sistem birden kapanıp 2 saniye sonra geri mi açılıyor? Yoksa direkt restart mı atıyor?

Yeniden başlatma şekli nasıl? Sistem birden kapanıp 2 saniye sonra geri mi açılıyor? Yoksa direkt restart mı atıyor?

Örnek vererek anlatayım. Counter-Strike denemek istediğim zaman botlarla oyun açıyorum(En düşük ayarlarda açıyorum, belli bir yere kadar oyunun yüksek ayarlardan dolayı böyle yaptığını düşünmüştüm) oyunun yükleme ekranında gürültülü bir ses eşliğinde ekran gidiyor. Bilgisayar sanki en baştan açılmış gibi oluyor.

Yeniden başlatmanın çok fazla sebebi var, tüm donanımlar yeniden başlatmaya sebep olabiliyor.

Sistem sıcaklıkları normalse ilk olarak kontrole RAM'lerden başlamak lazım, RAM'leri tek tek deneyin.

RAM'leri de çıkartıp taktım fakat RAM'lerde de bir sorun göremedim gayet stabil çalışıyorlardı fakat yapmamı önerdiğiniz bir çözüm yolu varsa RAM'ler için deneyebilirim.

RAM'leri de çıkartıp taktım fakat RAM'lerde de bir sorun göremedim gayet stabil çalışıyorlardı fakat yapmamı önerdiğiniz bir çözüm yolu varsa RAM'ler için deneyebilirim.

RAM'leri tek tek kullanın, birini çıkarın oyuna girin, yine yaparsa çıkardığınızı tek olarak takıp tekrar deneyin, işlemcinizin OC ayarlarıyla oynadıysanız sıfırlayın.

Bir noktayı kaçırmışım, siz yeni sisteme geçince format attınız mı?

RAM'leri tek tek kullanın, birini çıkarın oyuna girin, yine yaparsa çıkardığınızı tek olarak takıp tekrar deneyin, işlemcinizin OC ayarlarıyla oynadıysanız sıfırlayın.

Bir noktayı kaçırmışım, siz yeni sisteme geçince format attınız mı?

Ne demek istediğinizi şimdi anladım. İşlemcinin OC ayarlarıyla oynamadım ve evet yeni sisteme geçince format attım.

Geri
Yukarı