RX 6600 sistem Minecraft oynarken aniden donuyor

MortalAnqelll

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yeni satın aldığım masaüstü bilgisayarımda her türlü oyunları GTA V, RDR2, CS:GO. Valorant, ETS vs gibi oyunları en yüksek ayarlardı donma kasma takılma olmadan rahat bir şekilde oynuyorum ancak gelelim ki Minecraft'ta orijinal satın aldığım Microsoft Store'den aldığım Launcher'da oynarken oyun sırasında 2500+FPS aldığım halde ani bir şekilde bilgisayarım donuyor ve reset atmadan düzelmiyor. İlk başta kullandığım packten kaynaklıdır deyip değiştim hala aynı defalarca sil yükle yaptım hala aynı artık dayanamayıp DDU'dan ekran kartı driveri silip tekrardan yükledim hala ani bir şekilde PC donuyor. Java, ekran kartım, ve Windows Full güncel sadece ama sadece Minecraft oynarken oyunun ortasında ani bir şekilde bilgisayar donuyor ve asla ama aslan reset atmadan düzelmiyor nedeni ne olabilir?

PC özellikleri.
ASUS Dual RX6600.
AMD R5 5500 işlemci.
XMP 16 GB RAM.

LoL'de de yakın zamanda TFT'de Alt+Tab atınca bilgisayar kilitleniyor ve reset atmadan düzelmiyordu. Hem @DKB'nin de dediği gibi 2500 FPS almanın hiçbir anlamı yok. Ayarlardan monitörünüzün Hz değerinin biraz üstüne FPS değerini sabitleyin. Sorun devam ediyor mu kontrol edin.

Herkese merhaba,

Yeni satın aldığım masaüstü bilgisayarımda her türlü oyunları GTA V, RDR2, CS:GO. Valorant, ETS vs gibi oyunları en yüksek ayarlardı donma kasma takılma olmadan rahat bir şekilde oynuyorum ancak gelelim ki Minecraft'ta orijinal satın aldığım Microsoft Store'den aldığım Launcher'da oynarken oyun sırasında 2500+FPS aldığım halde ani bir şekilde bilgisayarım donuyor ve reset atmadan düzelmiyor. İlk başta kullandığım packten kaynaklıdır deyip değiştim hala aynı defalarca sil yükle yaptım hala aynı artık dayanamayıp DDU'dan ekran kartı driveri silip tekrardan yükledim hala ani bir şekilde PC donuyor. Java, ekran kartım, ve Windows Full güncel sadece ama sadece Minecraft oynarken oyunun ortasında ani bir şekilde bilgisayar donuyor ve asla ama aslan reset atmadan düzelmiyor nedeni ne olabilir?

PC özellikleri.
ASUS Dual RX6600.
AMD R5 5500 işlemci.
XMP 16 GB RAM.

Windows CTRL Shift b yapmayı dene.

Herkese merhaba,

PC özellikleri.
ASUS Dual RX6600.
AMD R5 5500 işlemci.
XMP 16 GB RAM.

Aynı bilgisayarda aynı problemleri yaşamaya başladım daha az önce fakat tek fark ben Launcher üzerinden Online sunucuda oynuyorum anlamsız yere birden oyun donuyor ve reset tuşuda işe yaramaz hale geliyor sadece fişten çıkartarak kapatabiliyorum bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı