RX 6600 sistemde ekran gidip geliyor

Mustafa2263

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Geçen hafta bilgisayar aldım toplu bir şekilde ve oyun indirdim mesela köle girince 1 2 el sonra ekran gidiyor geliyorum siyah olup geri geliyor saniyelik bazen 3 4 saniye siyah kalıyor. Arada 1 2 sefer oluyor bazen bazen 1 kere oluyor ve menü tuşuna basınca menü ekranıyla birlikte ekrana da geliyor veya kabloyu çıkarıp takınca da düzeliyor siyahlık. Monitörü arkadaşımdan ödünç aldım 2010 model galiba Phillips 193W eski bir şey. Beyaz 60 Hz monitörden midir acaba. Oyunlarda yüksek FPS alıyorum acaba ondan mı yoksa ekran kartimda mi sıkıntı var bilemiyorum. Servise söyledim gönderin dediler çok uğraştırıcı olacağı için pek de istemiyorum monitörden kaynaklanabilir belki.
Sistem özellikleri:

AMD Radeon RX 6600.
Prime H510M e
Intel i5 11400F.
G.Skill 3200 MHz 2X8.
Kioxia 500 GB M.2 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle. Geçen hafta bilgisayar aldım toplu bir şekilde ve oyun indirdim mesela köle girince 1 2 el sonra ekran gidiyor geliyorum siyah olup geri geliyor saniyelik bazen 3 4 saniye siyah kalıyor. Arada 1 2 sefer oluyor bazen bazen 1 kere oluyor ve menü tuşuna basınca menü ekranıyla birlikte ekrana da geliyor veya kabloyu çıkarıp takınca da düzeliyor siyahlık. Monitörü arkadaşımdan ödünç aldım 2010 model galiba Phillips 193W eski bir şey. Beyaz 60 Hz monitörden midir acaba. Oyunlarda yüksek FPS alıyorum acaba ondan mı yoksa ekran kartimda mi sıkıntı var bilemiyorum. Servise söyledim gönderin dediler çok uğraştırıcı olacağı için pek de istemiyorum monitörden kaynaklanabilir belki.
Sistem özellikleri:

AMD Radeon RX 6600.
Prime H510M e
Intel i5 11400F.
G.Skill 3200 MHz 2X8.
Kioxia 500 GB M.2 SSD.

RX 6600 ile 12 yıllık monitörle olur tabii HDMI girişi var muhtemelen ama RX 6600'e hakaret bildiğim ms çok yüksekse olabilir başka monitörde deneyin hala oluyorsa garanti.

HDMI kablosunu veya dönüştürücüyü kontrol et bahsettiğin sorun bununla alakalı. Monitör de sakat olabilir ama kablo daha olası.

Ekran kartımda sorun yoktur değil mi geçen gün siyah oldu bozuk televizyon gibi karincalandi kabloyu çıkarıp taktım kasadan düzeldi oyuna kaldığım yerden devam ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Mustafa2263 ekran kartında veya sistemin kalanında sorun olsa nasıl kaldığın yerden devam edesin? Sistem arka planda sorunsuz çalışıyor sağlam bir kablo ve monitör olsa gitmeyecekti anlayacağın.
Anladım teşekkür ederim içimi rahatlattiniz birkaç kişiyede sordum aynı şeyi söyledi.Yrni monitör ve kablo alacağım

bu sorun bendede var rx 6600 aldım sorunu cözebildinizmi bendede 60 hz bir monitör var aynı sorun her oyunu akıcı oynuyorum ama arada böyle yapıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı