RX 6600 sisteme 450W PSU yeter mi?

Daha fazla  
Merhaba.

Konuyu açıkça anlatmak gerekirse, arkadaşımdan mining yaptığı RX 6600 alacağım şu an kargoda 3500 gibi uygun bir fiyatta verecek ancak arkadaşım olduğu için öncelikle kartın testlerini yapmak istediğimi eğer problem yoksa almak istediğimi belirttim. Ancak ekran kartı geldiğinde işlemcim yeterli mi emin değilim. Şu an da kullandığım ekran kartım RX 560 4 GB.

Anakart: A320M/R
İşlemci: Ryzen 5 5500.
RAM: 2xddr 4 2400MHz.
PSU: Thermaltake 450W Litepower.

Desteklerinizi rica ederim.

Şimdi hazır elimde bulunduğu için gelen ekran kartına da testler uygulamak istiyorum, eğer ekran kartında sorun yoksa kısa zaman içinde PSU da alabilirim ama şu an için ekran kartını test etmek amaçlı sisteme taksam ve testler uygulasam bir sorun olur mu diğer donanımlar zarar görür mü?

Şimdi hazır elimde bulunduğu için gelen ekran kartına da testler uygulamak istiyorum, eğer ekran kartında sorun yoksa kısa zaman içinde PSU da alabilirim ama şu an için ekran kartını test etmek amaçlı sisteme taksam ve testler uygulasam bir sorun olur mu diğer donanımlar zarar görür mü?

Donanım zarar tabii ki görmez. PSU yetmezse mesela, Sistem kapanır tekrar açılır o kadar.

Süper o zaman çok teşekkür ederim, son olarak bilginiz varsa şunu da sormak isterim gelen karta ne gibi testler uygulamalıyım sizce çünkü mining yapıldığı için zarar görmüş olabilir ve sizce test sonuçlarında ne gibi bir sonuç çıkarsa alınmamalıdır?

RX 6600 130-140watt çekiyor zaten maksimum o Kadar'da görmüyordur. İşlemci'de 65watt çekiyor. Geriye kalan donanımlar rahat besler zaten. Ama ileride 600-650 watt al alabilirsen minimum iyi olur.

Süper o zaman çok teşekkür ederim, son olarak bilginiz varsa şunu da sormak isterim gelen karta ne gibi testler uygulamalıyım sizce çünkü mining yapıldığı için zarar görmüş olabilir ve sizce test sonuçlarında ne gibi bir sonuç çıkarsa alınmamalıdır?

Sistemi bence en az 15 dakika 8X MSAA FurMark testine sok. Sıcaklıkları gözlemle tabii o ekran kartında sıcaklıklar ne olur bilemiyorum her ekran kartı farklı sonuç verebiliyor. Sonra Oyun'da test et, Ekran'da herhangi bir bozulma ne bileyim görüntü'de gidip'gelme bozuk grafik falan
2. olarak OCCT testi yapabilirsin tek tek donanımlara

Genel olarak ekran kartı test sırasında 50-60-65 geçmiyorsa çok iyi 65-ile 70 orta 80 üstü kötü

Tabii bu değerler oyundan oyuna değişebilir.

Anladım çok sağ olun önerdiğiniz bir PSU var mıdır acaba?

FSP-ASUS TUF Gaming-High Power-MSI MAG bunlara bakabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı