RX 6600 tam ekran uygulamalarda siyah ekran hatası

polakavic

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x2 GB ADATA, 1x2 GB SAMSUNG DDR2 800 MHz
SSD veya HDD modeli
240 GB Patriot Burst + 2 TB Seagate Barracuda
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX 6600 8 GB
Anakart
Gigabyte GA-P35-S3G (v1.0)
İşlemci
İntel Xeon L5420
Merhaba, tam ekran olan bütün programlarda siyah ekran problemi yaşıyorum. Bu durumun ardından monitöre giden DisplayPort kabloyu tak çıkar yapınca düzeliyor. HDMI kablo kullandığım zamanda aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Opsiyonel sürücüyü kurarken ve kullanırken bu sıkıntıdan başka herhangi bir sıkıntı yok. Ama önerilen sürümü kurmaya çalışırken bilgisayar sanki can veriyor gibi hallere girip şaftı kayıyor. Kurabildiğim vakitte ise aygıt yöneticisinde kod 43 hatası veriyor. Bundan dolayı mecburiyetten opsiyonel sürümü kullanmaktayım. Sistemim eski diye mi böyle bir hata yapıyor?

Sistem özelliklerim;
  • Intel Xeon L5420 3.13 GHz OC
  • Gigabyte GA-P35-S3G (v1.0)
  • Sapphire Pulse RX 6600 8 GB
  • 6 GB RAM
  • 240 GB Patriot Burst + 2 TB Seagate Barracuda
  • Cooler Master V650 SFX Gold 650W +80 Gold

Monitör değiştirme durumunuz varsa başka monitör de denemenizi öneririm hemen sistemde kusur aramak doğru olmaz
Monitörü uzun süredir kullanıyorum. Farklı ekranlarda da denedim. Hatta eski ekran kartımla denedim böyle bir problemle karşılaşmadım. Sinyal yok hatası gelmiyor. Ses var ama görüntü kayboluyor. Pencereli moda alınca hiçbir problem olmuyor. Tam ekrana geçince oluyor bu.

Monitörü uzun süredir kullanıyorum. Farklı ekranlarda da denedim. Hatta eski ekran kartımla denedim böyle bir problemle karşılaşmadım. Sinyal yok hatası gelmiyor. Ses var ama görüntü kayboluyor. Pencereli moda alınca hiçbir problem olmuyor. Tam ekrana geçince oluyor bu.
Hocam çözüm bulabildiniz mi ? Bende de aynı sorun var ve aynı marka model ekran kartını kullanıyoruz.

31.0.12019.15004
Sürücün güncel değil. Ayriyetten Optional olan sürümü kullanıyorsun. Birde Recommended olan sürümü dene.
1667168794136.png

Geri
Yukarı