RX 6600 undervolt nasıl atılır?

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
3600 olan işlemcime UV yapıp ısı derecesini düşürüp performansını arttırabildim fakat ekran kartından hiç anlamıyorum. Nereden, nasıl ve daha iyi şekilde çalışması için hangi ayarları yapabilirim?
Sapphire Pulse.

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-15_200238825.png
    resim_2023-02-15_200238825.png
    190,5 KB · Görüntüleme: 89
3600 olan işlemcime UV yapıp ısı derecesini düşürüp performansını arttırabildim fakat ekran kartından hiç anlamıyorum. Nereden, nasıl ve daha iyi şekilde çalışması için hangi ayarları yapabilirim?
Sapphire Pulse.
Bu fotoğraf ne zaman çekildi oyundan çıkınca mı? Sıcaklıklar frekansa göre yüksek ve fan hızı çok düşük.

Ekran görüntüsünü ekran kartı yükteyken aldıysanız sıcaklık çok iyi zaten. Sıcaklık düşürüp daha da performans arttıramazsınız. UV yapmak istiyorsanız buradan anlatmak çok zor, ekran kartı için işler biraz daha karışık. Keşke özelden yardım etmek yasak olmasa Technopat'ta.

Ayarlardan voltaj kontrolünü açtıktan sonra curve editor kısmından yapılıyor. Radeon Software'den de olur.

Ekran görüntüsünü ekran kartı yükteyken aldıysanız sıcaklık çok iyi zaten. Sıcaklık düşürüp daha da performans arttıramazsınız. UV yapmak istiyorsanız buradan anlatmak çok zor, ekran kartı için işler biraz daha karışık. Keşke özelden yardım etmek yasak olmasa Technopat'ta.

Bu fotoğraf ne zaman çekildi oyundan çıkınca mı? Sıcaklıklar frekansa göre yüksek ve fan hızı çok düşük.

Oyunsuz hali bu oyunda 74 derece oluyor ve bu ekran kartına geçtiğimden beridir FPS droplar yiyorum görüntüm çizgi çizgi oluyor bazen.

Dostum kart sıfır mı? Bir sorun var gibi.

Kart sıfır ama bence de sorun var her konumda söylüyorum sürekli pixelleşmeler giriyor bazen 2. monitörde görüntü gelip gidiyor oyunlarda düşük FPS alıyorum 6 ay falan oldu alalı ama sürekli sorun yaşıyorum ne yaptıysam düzeltemedim.

Kart sıfır ama bence de sorun var her konumda söylüyorum sürekli pixelleşmeler giriyor bazen 2. monitörde görüntü gelip gidiyor oyunlarda düşük FPS alıyorum 6 ay falan oldu alalı ama sürekli sorun yaşıyorum ne yaptıysam düzeltemedim.
Boşta 72C olması imkansız neredeyse. AMD kontrol panelinden bir SS atabilir misin aşağıda gösterdiğim şekilde.

Bütün tikleri enabled yap.

1676919233339.png

Garantiye yollamalısın bence.

Sorunu tam olarak anlamadan garantiye yollamak istemiyorum çünkü ilgilenmezlerse boşuna gidip gelirse tamir görmezse boşuna göndermiş olacağım zamanım gidecek ve görüntü alacak başka kartım yok.

Boşta 72C olması imkansız neredeyse. AMD kontrol panelinden bir SS atabilir misin aşağıda gösterdiğim şekilde.

Bütün tikleri enabled yap.

Eki Görüntüle 1676659

Bugün oyuna girmedim ve kasanın yan kapağı açık MSI MAG Forge 100M sonuç bu yeni açtım sayılır bilgisayarı.

1676919414201.png

Yeni konular

Geri
Yukarı