RX 6600 ve 1050 Ti ekran kartı aynı anda kullanılır mı?

Daha fazla  
RX 6600 alacağım 1050 Ti'den daha iyi diye duydum emin değilim. Eğer ikisini aynı anda kullaniliyor mu? PC özelliklerim:
İşlemci Ryzen 5 1600 AF.
Anakart hatırlamıyorum.
RAM: 16 GB.
(Başka bir şey varsa söyleyiniz, kaba davranmayıniz)

RX 6600 evet GTX 1050 Ti'dan kesinlikle daha iyi, hem de fazlasıyla. Burada RTX 3060 ile kıyaslanan bir GPU'dan bahsediyoruz sonuçta.

Aynı sistemde beraber kullanabilirsin ama aynı anda kullanamazsın. Mesela oyunu aynı anda ikisinden çalıştıramazsın. Anakartının modelini bilmeden 2. ekran kartını takıp takamayacağını söyleyemeyiz ayrıca.

RX 6600, 1050 Ti'ı katlayacak bir kart.

Peki buna benzer bir soru daha sorayım. Mesela hem Windows hem OpenCore yani Hackintosh'lu Mac 2 sistem olsun. İki kart da anakarta takılı olarak birisi 3090 diğeri 6950XT olsun. Windows da 3090 macOS açıldığında 6950XT çalıştırılabilir mi? 2 kart için 2 ayrı kablo mu takmak lazım tek monitöre?

Peki buna benzer bir soru daha sorayım. Mesela hem Windows hem OpenCore yani Hackintosh'lu Mac 2 sistem olsun. İki kart da anakarta takılı olarak birisi 3090 diğeri 6950XT olsun. Windows da 3090 macOS açıldığında 6950XT çalıştırılabilir mi? 2 kart için 2 ayrı kablo mu takmak lazım tek monitöre?

2 tane görüntü kablosu takmalısın ya da varsa BIOS'tan görüntü önceliği ayarlamalısın. Bir karttan görüntü alırken doğrudan monitöre bağlamalısın yoksa biraz performans kaybı yaşarsın. Ben iGPU'dan görüntü alırken görüntü kablosunu harici kartıma taktığımda VRAM'ini de hariciden alıyordu, 2 harici kartta olur mu bilmem. :)

Aynı sistemde beraber kullanabilirsin ama aynı anda kullanamazsın. Mesela oyunu aynı anda ikisinden çalıştıramazsın. Anakartının modelini bilmeden 2. ekran kartını takıp takamayacağını söyleyemeyiz ayrıca.

RX 6600, 1050 Ti'ı katlayacak bir kart.
Sağolun, bir kaç kişiye daha sordum dalga geçtiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı