RX 6600 ve i3 10100F darboğaz yapar mı?

Bilmiyorum ben öyle düşündüm belki bu bilgisizliğimden dolayıdır. Kusura bakmayın tekrardan teşekkür ederim.

Öyle bir durum yok, HDD darboğazı ile yüksek sıcaklıklardan kaynaklı thermal throttle en sık droplara yol açan olaylardır. 10100F gibi 4/8 işlemciler için daha risk yok, ben de 3300X ile 6600 XT kullanıyorum drop nedir bilmem.

Öyle bir durum yok, HDD darboğazı ile yüksek sıcaklıklardan kaynaklı thermal throttle en sık droplara yol açan olaylardır. 10100F gibi 4/8 işlemciler için daha risk yok, ben de 3300X ile 6600 XT kullanıyorum drop nedir bilmem.
Anladım içimi rahatlattınız çok teşekkürlerr

Öyle bişey olmaz hocam
Çok teşekkür ederim hocam çok sağ olun

RX 6500XT den daha iyi performans alamam mı RX 6600 de?

Bu valoda csde Fps drop yaşar mıyım oyun donarak oynatma sorunu olmaz değil mi?

RX 6500XT'den daha iyi performans alamam mı RX 6600'de Ultrada örnek veriyorum RDR2 Cyberpunk veya Uncharted oynayamam mı
Ultrada oynarsın ama bence oynama çünkü takılmalar olur darboğazdan dolayı burada üzülen sen olursun orta ayarlar da oyna yeterli o zaman darboğaz hissetmezsin ekran kartı değiştireceksen bu arada 6500XT den 6600e geçme

Ultrada oynarsın ama bence oynama çünkü takılmalar olur darboğazdan dolayı burada üzülen sen olursun orta ayarlar da oyna yeterli o zaman darboğaz hissetmezsin ekran kartı değiştireceksen bu arada 6500XT'den 6600e geçme.

Çok çelişkili konuştun. Ultra'ya alınırsan GPU kullanımı artar
yük ekran kartıya biner sonucunda darboğaz azalmış olur.

Son düzenleme:
Çok çelişkili konuştun. Ultra'ya alınırsan GPU kullanımı azalır yük ekran kartıya biner sonucunda darboğaz azalmış olur.
Yanlıyorsun iki tarafda tam güçte çalışır ama işlemci ekran kartının gücüne yetişemediği için darboğaz olur orantısızlık olur tabi bu durum çok fazla değil ama sonuçta oluyor mu oluyor ultrada oyunlarda 10fps kaybettirir

Neden geçmeyeyim?
Saçma çünkü 6500Xt ile 6600 arasında olsa olsa 10 fps kadar fark olur hadi onu geçtim bir de bu 6600 de senin işlemci arasında daha fazla fark olacağı için o +10fpsi bile alamazsın paranı boşa harcarsın yani sen ekran kartını değiştirince +10 fps beklersin ama işlemciyle 6600 arasında daha fazla fark olacağı için o +10 fpsi bile alamazsın o yüzden saçma diyorum alma bence

Geri
Yukarı