RX 6600 ve R3 3100 darboğaz yapar mı?

Evet hocam işlemci kullanımı baya yükselmiş. Daha iyi bir modele geçmek şart gibi. Bu arada konuyla alakalı diye konu açmadan soruyorum mazur görün, 2.000 TL'ye ikinci el R5 3600 buldum. Almalı mıyım?

Şu işlemci darboğaz sorunu çok abartılıyor nedense bana bu kadar çok takılmaması gereken bir konu gibi geliyor. Oyunu 150 FPS değil de 130-140 FPS oynar 90 değil 80 oynar geri kalan ekran kartını yoran oyunlarda zaten sıkıntı yok. Çok takmayın şu konuyu 10 senelik işlemciyle RTX 3090 ekran kartını kullanmıyorsanız sorun yok.

Online oyunlarda darboğaz olur. Ayrıca çözünürlüğü yüksek tutarsanız darboğaza en aza indirirsiniz.

Evet hocam işlemci kullanımı baya yükselmiş. Daha iyi bir modele geçmek şart gibi. Bu arada konuyla alakalı diye konu açmadan soruyorum mazur görün, 2.000 TL'ye ikinci el R5 3600 buldum. Almalı mıyım?
Hocam ben de şimdi başkasına gidin alın veya almayın diyecek bilgi birikimi yok. Sadece kendi gözlemlerimi yaptım buraya yazdım. Sizde fikir olsun diye yazdim. Siz isterseniz yeni bir konu açın sağlıklı cevap almak için.

Hala memnun musunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…