RX 6600 ve R3 3100 darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Ar0x
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 7B
Hocam bir kaç oyunda test ettim. Apex legends oyununda R5 2600 sanıyorum ucu ucuna besliyor rx 6600i. İşlemci kullanımı oyundaki Storm point haritasında %80-%90 arasında gezindi . Ama diğer bir harita olan world edgede %90-%95 gezindi, yalnız %100 görmedim hiç.
RDR2 oyununda sıkıntı olmadı.. İşlemci yüzde 70 leri geçmedi.
Euro truck similatorde yüzde 40lar gezindi.
Greenhell oyununda da işlemci 40-60ı geçmedi.
League of legendsta ise hem işlemci hem ekran kartı yüzde 30-40-50lerdeydi. Ekran kartı frekansı çok düşüktü yalnız.
Apex,rdr2,ets2, greenhell de ekran kartı frekansı 2400-2500lerdeydi ve yüzde 100 kullanımdaydı.

Bu oyunlarda drop veya oyunun akıcılığında sıkıntı yoktu. Sadece apexte sanki bir tık akıcılık bozuldu gibi ama girdiğim bir oyunu kazandım yinede. Oyunların hepsini 1080p 75hz monitörde test ettim.

Sonuç olarak bu oyunlar akıcılıkta problem yoktu. Tabi bu konuda uzman arkadaşların yorumlarınıda merak ediyorum. Ama ben bir kaç ay sonra 5600x'e yine de geçeceğim.
Bu arada RX 6600xt ileEki Görüntüle 1281743 durum çok daha farklı olabilir.
Evet hocam işlemci kullanımı baya yükselmiş. Daha iyi bir modele geçmek şart gibi. Bu arada konuyla alakalı diye konu açmadan soruyorum mazur görün, 2.000 TL'ye ikinci el R5 3600 buldum. Almalı mıyım?

Şu işlemci darboğaz sorunu çok abartılıyor nedense bana bu kadar çok takılmaması gereken bir konu gibi geliyor. Oyunu 150 FPS değil de 130-140 FPS oynar 90 değil 80 oynar geri kalan ekran kartını yoran oyunlarda zaten sıkıntı yok. Çok takmayın şu konuyu 10 senelik işlemciyle RTX 3090 ekran kartını kullanmıyorsanız sorun yok.

Evet hocam işlemci kullanımı baya yükselmiş. Daha iyi bir modele geçmek şart gibi. Bu arada konuyla alakalı diye konu açmadan soruyorum mazur görün, 2.000 TL'ye ikinci el R5 3600 buldum. Almalı mıyım?
Hocam ben de şimdi başkasına gidin alın veya almayın diyecek bilgi birikimi yok. Sadece kendi gözlemlerimi yaptım buraya yazdım. Sizde fikir olsun diye yazdim. Siz isterseniz yeni bir konu açın sağlıklı cevap almak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı