RX 6600 VRAM saat hızı

keremkarabul

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Soft sade ve anlaşılır şekilde sorumu sorup geçmek istiyorum. RX6600 ekran kartım boştayken VRAM saat hızı maksimumda seyrediyor bu değerin sürekli maksimumda olması normal mi yoksa bir terslik mi var.

Acaba bozuldu mu endişesine kapılıyorum çünkü geçenlerde software üzerinden kartın sınırlarını zorlamaya çalıştım. OC yapmaya çalıştım yani. Birkaç defa görüntü gitti, kendi kendine reset attı PC. Bende endişelenip ayarların hepsini sıfırladım. Bu bilinçsiz davranışımdan sonra da oyunlarda sık sık aniden anlık donmalar, görüntülerin geç yüklenmesi, mapin ya da dokuların geç gelmesi ve anlık duraklamalar söz konusu olmaya başladı. Bu saydığım şeylerin hard diskten de kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Çünkü halen o koca hantal disklerden kullanıyorum. Oyunlarım SSD'de kurulu değil. Eğer kartımda bir problem varsa nasıl teşhis koyacağımı da bilmiyorum. Bu tarz işlerden anlayan biri benim yüreğime su serpsin bu ekonomide zor bela aldığım karta veda etmek istemiyorum seviliyorsunuz iyi günler <3

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    292 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı