RX 6600 vs 1650S

NorthWinD

Hectopat
Daha fazla  
1650 Super ekran kartı kullanıyorum RX 6600 geçmeyi düşünüyorum, daha çok hikaye oyunları oynuyorum, ikisi arasında ortalama ne kadar FPS farkı olur. 1650S artık yetmiyor gibi geliyor bana, 6600 ile yeni oyunları ultrada 60-75 FPS arası oynayabilir miyim? İşlemci olarak 3400G kullanıyorum sanırım onu da değişmem gerekecek. İşlemci için bütçem 2500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kata yakın olur ama yeni tüm oyunlarda ultra 60 üstü zor.Mesela a pague tale requiem full ayarda 40 zor veriyor. Dying light 2 'de 60 fps sabit almak için 1-2 ayar kısmam gerekti.

RX 6600 guzel tercih olacaktir.
İslemci olarak R5 5500 guzel olur.

300 TL arttirabilirseniz:

2 kata yakın olur ama yeni tüm oyunlarda ultra 60 üstü zor.Mesela a pague tale requiem full ayarda 40 zor veriyor. Dying light 2 'de 60 fps sabit almak için 1-2 ayar kısmam gerekti.
Plague Tale Requiem sağlıklı bir örnek değil bence. Son zamanlardaki en bariz optimizasyon problemi yaşayan oyunlardan biri. Her oyunu 1080p Ultra açmasa da zaten çoğu zaman High-Ultra arası fark aradaki FPS'e değer nitelikte olmuyor. Bence tabi.

Sorunun cevabıysa bariz RX6600.

Plague Tale Requiem sağlıklı bir örnek değil bence. Son zamanlardaki en bariz optimizasyon problemi yaşayan oyunlardan biri. Her oyunu 1080p Ultra açmasa da zaten çoğu zaman High-Ultra arası fark aradaki FPS'e değer nitelikte olmuyor. Bence tabi.

Evet Unreal engine yüzünden performansı kötü ama çoğu oyun ue kullancağı için yazdım.Performansı kötü ama grafikleride en iyi olan oyunlar ue 5 kullanan oyunlar.

Evet Unreal engine yüzünden performansı kötü ama çoğu oyun ue kullancağı için yazdım.Performansı kötü ama grafikleride en iyi olan oyunlar ue 5 kullanan oyunlar.
Benim bildiğim bu oyunda Unreal Engine değil de stüdyonun kendi oyun motoru kullanılıyor. Asobo'nun kendi motoru yani. Röportajda söylemişler. Dolayısıyla optimizasyonun kötü olmaları tamamen kendilerinden kaynaklı. UE kullanan başka oyunlarda böyle berbat bir sıkıntı görmedim ben. UE5 kullanan bir antik şehir oyunu demosu vardı, 6600 XT Epic Ayarlarda 51-52 FPS veriyordu. 6600 de High'da 55 civarı verir diyebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ha tabii ki UE5'le yapılan Silent Hill 2 Remake'in sistem gereksinimlerine bakılacak olursa yetersiz de kalabilir ama eğer o gereksinimler doğruysa zaten bu nesilki kartların çoğunluğu problem çıkaracak gibi duruyor. En mantıklısı 7000 serisini beklemek gibi geliyor bana.

RX 6600 guzel tercih olacaktir.
İslemci olarak R5 5500 guzel olur.

300 TL arttirabilirseniz:

Sanırım arttırabilirim teşekkürler.

Plague tale requiem sağlıklı bir örnek değil bence. Son zamanlardaki en bariz optimizasyon problemi yaşayan oyunlardan biri. Her oyunu 1080p Ultra açmasa da zaten çoğu zaman high-Ultra arası fark aradaki FPS'e değer nitelikte olmuyor. Bence tabii.

Evet yüksek Ultra ayarlarda akıcı oynasam yeterli, 1650'nin VRAM yetmiyor gibi, çoğu oyundada orta ayarlara geçmem gerekiyor akıcı oynayamıyorum.

1080p de o tarz şeyler görüntüyü bozuyor ayar kısmak daha iyi.

1650'de FSR kullandığım oyunlar oldu, şu anda Far Cry 6 ve Uncharted 4 de kullanıyorum 1080p çözünürlük, öyle göze batacak kadar rahatsızlık vermiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı