RX 6600 vs RTX 3060 hazır sistem

Soner Şahin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hazır sistem almaya karar verdim bu sistemlerden ikisi arasında kararsız kaldım tavsiyelerine ihtiyacım var.

Sinerji Gladiator Ryzen 5 3600 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RX6600XT [Mert Bayantemur] (bu sistemi R5 5600X ile yükseltip 11160 TL olacak şekilde düzenlemek istiyorum)

Ya da.

Bu iki sistem arasında hangisini tavsiye edersiniz. Bütçem 11500 TL'ye kadar geçmek istemiyorum.
Şu an kullandığım sistem ise Dell notebook i5 4200u GeForce 750M 500GB SSD (SATA) 6 GB RAM.
Yapacaklarım öyle çok kapsamları şeyler değil, 3D programları karıştırıyorum amatör olarak, Blender var şu an kullandığım ve bir de DaVinci Resolve var onunla da 3D animasyon yapıyorum ama amatör olarak. Amacım aradan 2-3 yıl geçtiğinde canım oyun oynamak isterse diye böyle evladiyelik sistem almak. Daha önceki karşılaştırmaları da okudum Ray Tracing ve FPS'ye göre AMD'ya da NVIDIA seçimi tavsiyesi yapıldı, ikisi ile de çok ilgilenmiyorum şu anki sistemimden kat be kat iyi olacak zaten. Yaklaşık 20 yıldır hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım hep notebook kullandım. Ayrıca AMD işlemci de hiç kullanmadım hep Intel kullandım ama dediğim gibi ikisine de yabancıyım. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Hocam söylemlerinize göre ne seçerseniz seçin zaten sizin için çok büyük bir yükseltme olacak bu. Benim tercihim 6600XT'den yana olurdu. Performans olarak 3060 ile 3060 Ti arası olduğunu söylüyorlar. RTX teknolojisi ile ilgileniyorsanız 3060 tercih edebilirsiniz. Şu da var, AMD kart kullanıp çok fazla hata aldığını söyleyen insanlar da azınlıkta değil. Tamamen şahsi fikrim olmakla birlikte; başım ağrımasın derseniz 3060, daha güçlü olsun diye risk almak isterseniz 6600XT tercih edin.

Merhaba arkadaşlar hazır sistem almaya karar verdim bu sistemlerden ikisi arasında kararsız kaldım tavsiyelerine ihtiyacım var.

Sinerji Gladiator Ryzen 5 3600 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RX6600XT [Mert Bayantemur] (bu sistemi R5 5600X ile yükseltip 11160 TL olacak şekilde düzenlemek istiyorum)

Ya da.

Bu iki sistem arasında hangisini tavsiye edersiniz. Bütçem 11500 TL'ye kadar geçmek istemiyorum.
Şu an kullandığım sistem ise Dell notebook i5 4200u GeForce 750M 500GB SSD (SATA) 6 GB RAM.
Yapacaklarım öyle çok kapsamları şeyler değil, 3D programları karıştırıyorum amatör olarak, Blender var şu an kullandığım ve bir de DaVinci Resolve var onunla da 3D animasyon yapıyorum ama amatör olarak. Amacım aradan 2-3 yıl geçtiğinde canım oyun oynamak isterse diye böyle evladiyelik sistem almak. Daha önceki karşılaştırmaları da okudum Ray Tracing ve FPS'ye göre AMD'ya da NVIDIA seçimi tavsiyesi yapıldı, ikisi ile de çok ilgilenmiyorum şu anki sistemimden kat be kat iyi olacak zaten. Yaklaşık 20 yıldır hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım hep notebook kullandım. Ayrıca AMD işlemci de hiç kullanmadım hep Intel kullandım ama dediğim gibi ikisine de yabancıyım. Yardımcı olursanız mutlu olurum.
Render kısmında AMD almanız size fayda sağlayacaktır.

3060'li sistem daha iyi gibi duruyor yine de AMD tarafida yabana atılabılır bir sistem değil ancak böyle bir sistem toplıycaksan ilk iş 3600 MHz RAM tercihinde bulunup güç kaynaği ve kasayida dikkatlice seçmek işlemci ve ekran karti dişi toplama sistemler pek tatmin etmiyor açıkçası keza bunlarda öyle sistemler.

Hocam ikisi de birbirinden beter. Toplama olarak ayrı ayrı almanızı tavsiye ederim. İşlemci ekran kartı iyi tamam ama diğer parçalarda kalite ve tasarım sorunları var.
Denildiği gibi , ekran kartı iyi kalan bileşenler kötü sistemler. Hocam sisteminizin kalitesini parçaların uyumu belirler 2 3 bin daha ucuza alıcam diye sonradan ya değiştirmek zorunda kalırsınız ya da sisteminiz hasar görebilir. Tavsiyem ya bu sistemleri özelleştirip fiyata bakın yada diğer hazır sistemlere bakın

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı