Çözüldü RX 6600 WattMan hatası nasıl çözülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerunluturkk

Femtopat
Daha fazla  
  • RAM: Corsair Vengeance LPX 8x2 3200MHz CL16 DDR4.
  • SSD veya HDD modeli: MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2
  • Ekran kartı: ASUS Radeon RX6600 Dual 8 GB GDDR6 128 bit.
  • Anakart: ASUS Prime B450M-K II 4400MHz.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.

Oyundayken bir anda oyun kapanıyor, Valorant'ta ekran kartınız çöktü hatası geliyor, FIFA da ise ekrandaki hatayı veriyor. DDU denedim kaldırdım, tekrar kurdum işe yaramadı. AMD'nin uygulamasını kullanıp kaldırdım yine olmadı.
BIOS Update yaptım, bütün sürücüleri neredeyse hepsini denedim işe yaramadı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_103.png
    Screenshot_103.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_104.png
    Screenshot_104.png
    8,3 KB · Görüntüleme: 60
Çözüm
Evet farklı bir sisteme takıp deneyeceğim kartı.

Çözümü buldum görseldeki ayarları yaptım WattMan hatası almıyorum.

image.png
@fatsaordu önceki mesajlarda da yazdım ben sadece OC ayarları ile oynayınca alıyordum onun dışında almadım hiç WattMan hatası, OC de şöyle; daha az ısınması için voltaj düşürüp performans kaybı neredeyse hiç olmadan kullanmaya çalışıyordum oyunlarda sorun olmuyordu ancak web de gezerken özellikle webde video izlerken arada denk gelebiliyordu.

AMD işte buradan önerim 3 fazla olsun NVIDIA olsun bu tarz sorunlarla uğraşmazsınız.

Şu an dduyla kaldırdım windowsun driver yüklemesini engelledim valorantta ölüm maçı attım sorun yaşamadım.

Der demez WattMan yedik :)

Evet farklı bir sisteme takıp deneyeceğim kartı.

Çözümü buldum görseldeki ayarları yaptım WattMan hatası almıyorum.

image.png

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar biraz garip gelecek ama bir elektrikçi bulup elektiriğinizi ölçtürün kart 180v altında WattMan veriyor. Ben sorunu elektiriği yükselterek buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı