RX 6600 XT benchmark yaparken ekranda dalgalanmalar oluyor

4lastpk

Hectopat
Merhaba, sarı siteden Param Güvende ile 2. el bir XFX QICK 308 3 fanlı RX 6600 XT satın aldım. Kargodan bugün geldi ve hala iade etme şansım var. Masaüstünde ya da LoL oynarken hiçbir sorun olmuyor. Ancak FurMark'ya da superposition testi açtığım anda ekranda dalgalanmalar ve bir cızırtı sesi başlıyor. Sorun yazılımsal mıdır? İade etmeli miyim?

Merhaba, sarı siteden Param Güvende ile 2. el bir XFX QICK 308 3 fanlı RX 6600 XT satın aldım. Kargodan bugün geldi ve hala iade etme şansım var. Masaüstünde ya da LoL oynarken hiçbir sorun olmuyor. Ancak FurMark'ya da superposition testi açtığım anda ekranda dalgalanmalar ve bir cızırtı sesi başlıyor. Sorun yazılımsal mıdır? İade etmeli miyim?
Ekrandaki dalgalanmalar Ekran kartında sorun olduğu için olabilir. Ayrıca cızırtı seside hoparlör yada başka birşeyden dolayı olabilir. 2. el sonuçta sağlam çıkmadıysa verin.

Ekrandaki dalgalanmalar Ekran kartında sorun olduğu için olabilir. Ayrıca cızırtı seside hoparlör yada başka birşeyden dolayı olabilir. 2. el sonuçta sağlam çıkmadıysa verin.
Ekran kartından olabilir fakat neden LoL oynarken ya da masaüstünde dalgalanmadığını anlayamadım. Sadece LoL'de Alt+R ile Adrenalin'e girince ya da benchmark testinde oluyor problem.

Sorunu doğrulamanın bir yolu var mı hocam?
AMD'nin yazılımını bilmiyorum, monitör desteklemese dahi freesync açılabiliyorsa ayarı kapatıp deneyin, kapalıysa ve dalgalanma devam ediyorsa sorun ekran kartındadır. Eski ekran kartında dalgalanma sorunu yaşamadıysan ya da APU sistemde bu sorunu yaşamadıysan sorun karttadır.

Superposition'da Game bölümünden Vsync açınca dalgalanma ve ekran kartından gelen cızırtı gidiyor ve fps 60'a sabitleniyor. Kapattığımda tekrar dalgalanma ve ekran kartından gelen cızırtı başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı