RX 6600 XT bilgisayarı kullanırken bir anda kapanıyor

Twidark

Decapat
Daha fazla  
RAM
GeIL Evo Spear AMD Edition 16 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
ASUS TUF Gaming X570-Plus
İşlemci
R5 5600X
Merhaba, son zamanlarda birkaç kez yaşadığım bir sorunu sizlere sormak istedim. Öncelikle şöyle, bu sorunun başlangıcı Photoshop'ta çalışırken oldu. Photoshop'ta bir görsel üzerinde çalışırken bir anda bilgisayar dondu ve yalnızca "drrrr" diye bir ses geliyordu. Sonrasında ekran tekrar geliyor ve AMD crash report aracı açılıyordu, aynı şekilde az önce Star Wars Jedi: Fallen order oyununu oynarken oldu fakat bu sefer her şey 1 saniyelik dondu, ardından bilgisayar siyah ekran verdi ve kendini yeniden başlattı. Şu anda sıkıntısız şekilde sistem başlatıldı fakat neden böyle oluyor anlam veremiyorum.

Driver sürümüm: 22.5.1 WHQL.

Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Oyun oynarken Alt+Tab attığımda ekran donuyor ve bilgisayar reset atıyordu. Sürücüyü tamamen silip yeniden kurduğumda bir nebze de olsa düzeldi. Artık ekran donuyor, sürücü resetleniyor ama bilgisayar reset atmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Oyun oynarken Alt+Tab attığımda ekran donuyor ve bilgisayar reset atıyordu. Sürücüyü tamamen silip yeniden kurduğumda bir nebze de olsa düzeldi. Artık ekran donuyor, sürücü resetleniyor ama bilgisayar reset atmıyor.

Hocam ben Alt+Tab vesaire atmamıştım, sadece Discord üzerinden arkadaşlarıma da yayın açıktı. İşlemci 70 derecenin altındaydı, ekran kartı da 60'ın altında yani sıcaklıklarda bir anormallikte yoktu. Sürücümü de geçen gün Photoshop'ta sorun yaşadığım için bir düşük sürüme çektim, sorun düzeldi diye düşünüyordum fakat bu sefer de bugün bunu yaşadım.

DDU ile mevcut sürücüyü kaldırıp, driver only şeklinde kurun.

Hocam geçen gün AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırıp 22.5.1 sürümünü kurdum ama DDU ile de yapmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben Alt+Tab vesaire atmamıştım, sadece Discord üzerinden arkadaşlarıma da yayın açıktı. İşlemci 70 derecenin altındaydı, ekran kartı da 60'ın altında yani sıcaklıklarda bir anormallikte yoktu. Sürücümü de geçen gün Photoshop'ta sorun yaşadığım için bir düşük sürüme çektim, sorun düzeldi diye düşünüyordum fakat bu sefer de bugün bunu yaşadım.

Hocam geçen gün AMD Cleanup Utility ile sürücüyü kaldırıp 22.5.1 sürümünü kurdum ama DDU ile de yapmalı mıyım?
Neyle kaldırdığının önemi yok önemli olan Driver only şeklinde kurmak.

Dosya Ekleri

• dddd.jpg
    dddd.jpg
    14,5 KB · Görüntüleme: 42
Neyle kaldırdığının önemi yok önemli olan driver only şeklinde kurmak.

Tamamdır hocam söylediğiniz gibi yapmayı deneyeceğim.

Hocam vakit bulup şu anda kurabildim kusura bakmayın. Driver only kurduğumuzda yazılımın açılmaması normal midir?

Hocam Driver only şekilde kurdum ve şuanlık bir problem söz konusu olmadı, şimdiden teşekkür ederim. Birkaç gün daha test ettikten sonra çözüm olarak işaretleyeceğim.

Hocam yine aynı şey oldu, aynı oyunu oynarken yine ekranım açıktı ve bir anda bilgisayar kendini yeniden başlattı. Aynı şekilde "drrrr" sesi de eşlik etti.

Hocam olay görüntüleyicisinde 2 adet error görünmekte, ekran görüntülerini de buraya bırakıyorum.

Hocam yardımcı olabilir misiniz? Anladığım kadarıyla Discord'da yayın açtığımda oluyor.

@kino hocam yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1668358898587.png
    1668358898587.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 1668358953193.png
    1668358953193.png
    14,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 1668358981263.png
    1668358981263.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Tamamdır hocam söylediğiniz gibi yapmayı deneyeceğim.

Hocam vakit bulup şu anda kurabildim kusura bakmayın. Driver only kurduğumuzda yazılımın açılmaması normal midir?

Hocam Driver only şekilde kurdum ve şuanlık bir problem söz konusu olmadı, şimdiden teşekkür ederim. Birkaç gün daha test ettikten sonra çözüm olarak işaretleyeceğim.

Hocam yine aynı şey oldu, aynı oyunu oynarken yine ekranım açıktı ve bir anda bilgisayar kendini yeniden başlattı. Aynı şekilde "drrrr" sesi de eşlik etti.

Hocam olay görüntüleyicisinde 2 adet error görünmekte, ekran görüntülerini de buraya bırakıyorum.

Hocam yardımcı olabilir misiniz? Anladığım kadarıyla Discord'da yayın açtığımda oluyor.

@kino hocam yardımcı olabilir misiniz?
Discord üzerinden "donanım ivmesi"ni kapatın, discord>ayarlar>gelişmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı