RX 6600 XT FurMark sonucu

hsynerkl

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Geçen gün arkadaşımdan hediye bir bilgisayar geldi sistem şu şekilde:

AMD Ryzen 7 2700 20 MB.
ASRock B450M HDVR4.
2x HP V6 8 GB 3000MHz.
ASRock Radeon RX 6600 XT
Seagate Barracuda 2TB 3.5
SanDisk SSD Plus 480GB
Aerocool zauron saturn 650W.
Aerocool Air frost 4

Test ettiğim oyunlar ve yaşadığım sorunlar:

Valorant:
200 FPS'i asla geçmiyor.(çoğu zaman erişemiyor) grafikler ultrada da Low'da da olsa herhangi bir fark olmuyor.

LoL:
2 el aram oynadım. Dakika 8'den sonra FPS 140'lardan 100'lere kadar düşüyor düşmesini sorun etmedim ama 100 FPS'te o kadar takılıyor ki sanarsın 15 FPS oynuyorum.

Rust:
Bu oyuna da az önce girdim sonuçlar yine Valorant gibi grafik kalitesi en yüksekte de en düşükte de 80 FPS alıyorum ve çok fazla FPS düşmesi yiyorum takılmalar yaşıyorum.

Bunların kaynağı darboğaz mıdır yoksa başka bir şey midir çözebilmiş değilim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

FurMark sonucu:

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 109
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Geçen gün arkadaşımdan hediye bir bilgisayar geldi sistem şu şekilde:

AMD Ryzen 7 2700 20 MB.
ASRock B450M HDVR4.
2x HP V6 8 GB 3000MHz.
ASRock Radeon RX 6600 XT
Seagate Barracuda 2TB 3.5
SanDisk SSD Plus 480GB
Aerocool zauron saturn 650W.
Aerocool Air frost 4

Test ettiğim oyunlar ve yaşadığım sorunlar:

Valorant:
200 FPS'i asla geçmiyor.(çoğu zaman erişemiyor) grafikler ultrada da Low'da da olsa herhangi bir fark olmuyor.

LoL:
2 el aram oynadım. Dakika 8'den sonra FPS 140'lardan 100'lere kadar düşüyor düşmesini sorun etmedim ama 100 FPS'te o kadar takılıyor ki sanarsın 15 FPS oynuyorum.

Rust:
Bu oyuna da az önce girdim sonuçlar yine Valorant gibi grafik kalitesi en yüksekte de en düşükte de 80 FPS alıyorum ve çok fazla FPS düşmesi yiyorum takılmalar yaşıyorum.

Bunların kaynağı darboğaz mıdır yoksa başka bir şey midir çözebilmiş değilim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

FurMark sonucu:
B450m PCI 4.0 yok diye biliyorum ama yine de o kadar fark olmaması lazım 10-15 max fps oynar. Isı değerlerini kontrol et afterburner üzerinden.

Afterburner SS'i gönderiyorum birazdan.

Çok fazla ani FPS düşüşleri de oluyor 50-60 FPS bir anda.

Dosya Ekleri

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:

Geri
Yukarı