RX 6600 XT hotspotunun 109 derece olması sorun yaratır mı?

Özellikle ekran kartlarında pumpout yapmaya müsait viskozitesi düşük bir macun. Eğer ek bir problem yoksa, tahminimce macun olmayan ufak bir kısım olabilir. Kartın blok montajını kontrol edebilirsiniz, olmadı Hydronaut veya MX6 gibi viskozitesi yüksek macunları deneyebilirsiniz.

Fazla. QICK 308 ile benim eskiden kullandığım Pulse modeli birbirlerine yakındı soğutma performansında, ki ben overclockun dibine vurmama rağmen 95'in üzerine çıkaramıyordum Hotspot'ı. 109 derece uçuk bir rakam.

112'yi de gördüm bir 107 oluyor bir 109 sonra 2-3 derece düşüyor sonra artıyor peki çözüm nedir?

112'yi de gördüm bir 107 oluyor bir 109 sonra 2-3 derece düşüyor sonra artıyor peki çözüm nedir?

Normalde açılıp termal bakımının baştan aşağı yapılması lazım. Tabii bunda eskiye göre aldığın sıcaklık farkı önemli. Eskiden hotspot 100'ü geçmeyip şimdi bu değerlere ulaşıyorsa bakım çözüm sağlar ama ilk günden beri böyleyse bilmiyorum.

Çip sıcaklığın 80'i görüyorsa o da fazla, normalde bu kartın 70-75 çip, 85-95 hotspot civarında takılması lazım üst sınırda.

Normalde açılıp termal bakımının baştan aşağı yapılması lazım. Tabii bunda eskiye göre aldığın sıcaklık farkı önemli. Eskiden hotspot 100'ü geçmeyip şimdi bu değerlere ulaşıyorsa bakım çözüm sağlar ama ilk günden beri böyleyse bilmiyorum.

Çip sıcaklığın 80'i görüyorsa o da fazla, normalde bu kartın 70-75 çip, 85-95 hotspot civarında takılması lazım üst sınırda.

Çip sıcaklığım 60-66 arasında gezer, 50'lere düştüğü de olur.

Undervolt yapsam 90'lara düşse yetmez mi?

Undervolt yapsam 90'lara düşse yetmez mi?

Deneyebilirsin. Çip sıcaklığınla hotspot arasında devasa bir makas var, tahminimce termal padlerden birisi işlevini yitirmiş ve VRAM sıcaklığı gökyüzüne çıkıyor bu nedenle.

Zannetmiyorum bu 105+ derece kartın başka bir bölgesinden gelsin.

Deneyebilirsin. Çip sıcaklığınla hotspot arasında devasa bir makas var, tahminimce termal padlerden birisi işlevini yitirmiş ve VRAM sıcaklığı gökyüzüne çıkıyor bu nedenle.

Zannetmiyorum bu 105+ derece kartın başka bir bölgesinden gelsin.

Hocam 90'lara düşürdüm.

17085950871094921910991863334816.jpg

17085951124734107480418766782984.jpg

@kino hocam herhangi bir problem var mıacunlarda?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı