Çözüldü RX 6600 XT ile ASUS PG279Q monitörde G-SYNC kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nuwwanda

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, RX 6600XT aldım yeni fakat monitörümde (ASUS PG279Q) gerçek G-SYNC teknolojisi varmış. Bu özelliği RX 6600XT model ekran kartında etkinleştirebilir miyim? Yoksa illa NVIDIA bir ekran kartı mı almam lazım?

Çözüm
Normalde AMD ekran kartları için G-Sync yerine FreeSync kullanılır. Ancak FreeSync destekleyen monitörlerin çoğu zaten G-Sync de destekler. Yani mönitörü G-Sync olarak kullanabilirsiniz. Ancak AMD'de yalnızca FreeSync desteği var. Yani AMD ile G-Sync kullanamazsınız.
Normalde AMD ekran kartları için G-Sync yerine FreeSync kullanılır. Ancak FreeSync destekleyen monitörlerin çoğu zaten G-Sync de destekler. Yani mönitörü G-Sync olarak kullanabilirsiniz. Ancak AMD'de yalnızca FreeSync desteği var. Yani AMD ile G-Sync kullanamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun için net bir bilgi yok gibi duruyor. Bildiğim ise AdaptiveSync olan monitörlerde her ikisi de açılıyor. Bu özelliğe aramanız daha iyi olur.

Bunun için net bir bilgi yok gibi duruyor. Bildiğim ise Adaptive Sync olan monitörlerde her ikisi de açılıyor. Bu özelliğe aramanız daha iyi olur.

Yeni fırsat bulabildim. Hocam biraz araştırdım ama üzülerek söylemem gerekli ki AMD ekran kartlarında G-Sync aktif edilemiyor, olmuyor. FreeSync monitörlerde NVIDIA ekran kartı ile FreeSync aktif edilebiliyormuş ama tam tersi kombinasyon olmuyormuş. 1080 Ti vardı. 5 senelik karttı aynı performansı veren 6600XT'ye geçeyim kartı sıfırlamış olurum böylece dedim hem de 300W güç tüketiminden Max 120W'a geçerim dedim ama düşünmediğim nokta bu G-Sync olayıydı. Böylece bir zamanların efsane ekranı PG279Q da bana girmiş oluyor :D neyse bir sonrakini NVIDIA alır yola G-Sync teknolojisiyle devam ederiz :).

Yeni konular

Geri
Yukarı