RX 6600 XT League of Legends FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

claretredblack

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8x2 3000 MHz
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
B450M S2H
İşlemci
R5 2600
İyi sosyaller, yaklaşık 1 aydır RX 6600 XT ekran kartını kullanıyorum. League of Legends'ta FPS 180 200 arası iken bir anda 160'a düşüyor ama oyun takılıyor, çok sinir bozucu bir şey bunu nasıl düzeltebilirim işlemciden mi kaynaklı GPU driverinden mi kaynaklı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

GPU driver sürüm: 22.5.1

Aynı sorunu yaşıyorum Forza Horizon 4, Rainbow Six Siege dümdüz akarken LOL ile Valorant'ta FPS takılıyor sürekli. Benim tahminim ekran kartı kaynaklı bir sorun gelecek olan yeni sürücülerle optimize edileceğini düşünüyorum.

Aynı sorunu yaşıyorum Forza Horizon 4, Rainbow Six Siege dümdüz akarken LOL ile Valorant'ta FPS takılıyor sürekli. Benim tahminim ekran kartı kaynaklı bir sorun gelecek olan yeni sürücülerle optimize edileceğini düşünüyorum.
O dediğin micro stutterlar ekran kartından kaynaklanmaz throttlelanmadigi surece. İslemci&RAM problemi bunun surucuyle alakasi yok.

İyi sosyaller, yaklaşık 1 aydır RX 6600 XT ekran kartını kullanıyorum. League of Legends'ta FPS 180 200 arası iken bir anda 160'a düşüyor ama oyun takılıyor, çok sinir bozucu bir şey bunu nasıl düzeltebilirim işlemciden mi kaynaklı GPU driverinden mi kaynaklı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartiyla alakasi yok bunun. İşlemcin ne?

O dediğin Micro stutterlar ekran kartından kaynaklanmaz throttlelanmadigi surece. İslemci&RAM problemi bunun surucuyle alakasi yok.

Sürücü değiştirince takılmalarda azalıyor ama. Yeni sürümlerde 3-4 saniyede bir takılırken eski sürüme döndüğümde 30 saniyede bir takılıyor.

O dediğin micro stutterlar ekran kartından kaynaklanmaz throttlelanmadigi surece. İslemci&RAM problemi bunun surucuyle alakasi yok.

İşlemci r5 2600 aslında değiştiricektim bugün r5 5600 almayı planlıyorum
22.7.1'e güncelleyip dener misin?
tamam deniyorum 22.7.1 e yükseltiyorum şuan

Sürücü değiştirince takılmalarda azalıyor ama. Yeni sürümlerde 3-4 saniyede bir takılırken eski sürüme döndüğümde 30 saniyede bir takılıyor.
1 senedir 6900XT kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım ekran kartı ile alakalı. Yaşadığım problemlerin %99'u oyun optimasyonu ile alakalıydı.

Aynı sorunu yaşıyorum Forza Horizon 4, Rainbow Six Siege dümdüz akarken LOL ile Valorant'ta FPS takılıyor sürekli

LoL oynamıyorum da Valorant yağ gibi akıyor maşallah.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemci r5 2600 aslında değiştiricektim bugün r5 5600 almayı planlıyorum

tamam deniyorum ddu ile kaldırıp 22.7.1 i kurayım
R5 2600 ile dalgalanması normal ki zaten?

Valla benimde 6900XT akıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yaşadığınız problem işlemci & RAM kaynaklı büyük ihtimal.

R5 2600 ile dalgalanması normal ki zaten?

Valla benimde 6900XT akıyor.

Yaşadığınız problem işlemci & RAM kaynaklı büyük ihtimal.
RAM 16 GB yetersiz mi LoL için . İşlemciyi bu gün değiştireceğim bir aksilik olmaz ise

Yeni konular

Geri
Yukarı