RX 6600 XT model seçimi

@BLuXsee Sapphire Pulse modelini ben kullanıyorum orta seviye bir model, soğutma bloğu oldukça hafif asıl soğutma gücünü büyük ve hızlı dönen fanlarından alıyor. Üzer mi, üzmez ama aynı bütçede Asrock almak daha iyi olur.
Tam yükte kaç dereceleri görüyor kasam mesh değil ondan korkuyorum

Tam yükte kaç dereceleri görüyor kasam mesh değil ondan korkuyorum.

Benim kasam da mesh değil, Corsair 270R kullanıyorum. Sıcaklıklar 65-70 derece arası değişiyor oyun süresine göre. Tabii bu ekran kartını tam performans kullanan büyük oyunlarda, Valorant gibi oyunlarda çok daha düşük.

Arkadaşlar 10bin civarına alabileceğim en iyi soğutması olan modeli söyler misiniz ?
Benim kasam da mesh değil, Corsair 270R kullanıyorum. Sıcaklıklar 65-70 derece arası değişiyor oyun süresine göre. Tabii bu ekran kartını tam performans kullanan büyük oyunlarda, Valorant gibi oyunlarda çok daha düşük.
O sıcaklıklara kabulum de yaz ayında Çukurova sıcağı vurunca ne olacak onu merak ediyorum

O sıcaklıklara kabulum de yaz ayında Çukurova sıcağı vurunca ne olacak onu merak ediyorum

Ben İstanbul'da Ağustos ayında ortalık kavrulurken oynadığımda maksimum 72-73 dereceleri görüyordu. Kabul edilebilir bir soğutması var benim için 75 dereceyi geçmez orada da. Adana gibi bir yerde ekran kartı modeli kadar kasanı geniş ve mesh bir modele yükseltmen de önemli.

Dar ve soğutması zayıf bir kasaya ROG Strix bile taksan gereğinden fazla ısınır.

Geri
Yukarı