RX 6600 XT overclock

Ben bunu yapmıştım. Yalnız burada 1080mV verdiysem de 1100mV daha safe spot duruyor. MPT ile giirşmeyeceksen 6600 XT için ideal 2750-2780Mhz core, 2200-2240Mhz + hızlı zamanlama VRAM, 1100mV civarı iyidir. Tabii bu değer karttan karta değişir ama ortalama bir 6600 XT bu değerleri görebilecektir 22.11.2 sürücüsü ile. Daha iyisi de alınabilir, daha kötüsü de.

Voltaj 1040mV sanmıyorum her ortamda stabil kalsın. Ancak bazı benchmarkları ve düşük yüzde kullanan oyunlarda geçebilir diye düşünüyorum.

Cümlelerinizden anlamıştım kendinizi beğenmişliğiniz olduğunu zaten burada açık açık gösterdiniz. Takındığınız tavırlar hiç hoş değil hocam. Benim hakkımda çok şey biliyormuş gibi yok son insansın yok ilk insansın demeniz ve ardından bildiklerimi kanıtınız olmadan yalanlamaya çalışmanız yetmiyormuş gibi yok bilgin yoksa yorum yapma demeniz tanımadığınız birisine böylesine kin beslemeniz sadece size zarar verir. Nereden biliyorsunuz belki ben GPU overclocking konusunda sizden daha ilerdeyim?

Kaldı ki bilmediğimi de ıspat edemediniz ama ben sizin bildiğinizi sandığınız bilgileri çürüttüm bile... Bkz:
1675065453616-png.1650361

Alime bir kanıt yeterli yani siz sadece bildiğinizi sanıyorsunuz ve gerçekten bilen bir kişiye "bilmediğin konularda yorum yapma" diyecek kadar alçalıyorsunuz. Kabahat bende hocam. Sizin seviyenize düşmek istemiyorum. Bu nedenle, cevap vermeyeceğim. İyi sosyaller. Hatta sizi göz ardı edeyim çünkü kendinize bile faydanız dokunmaz bu kindar ve narsist düşünce tarzıyla.

ChatGPT'den soru sorup kanıt olarak gösteriyorsunuz arkadaş kendi sisteminden yaptığı testi kanıt olarak atınca yok narsistsiniz yok kendini beğenmişsiniz deyip konuyu değiştirmeye çalışıp kaçıyorsunuz. Bir kerede haklısınız ben yanlış biliyormuşum diyeni görmedim.

Ben bunu yapmıştım. Yalnız burada 1080mv verdiysem de 1100mv daha safe spot duruyor. MPT ile giirşmeyeceksen 6600 XT için ideal 2750-2780MHz Core, 2200-2240MHz + hızlı zamanlama VRAM, 1100mv civarı iyidir. Tabii bu değer karttan karta değişir ama ortalama bir 6600 XT bu değerleri görebilecektir 22.11.2 sürücüsü ile. Daha iyisi de alınabilir, daha kötüsü de.

Voltaj 1040mv sanmıyorum her ortamda stabil kalsın. Ancak bazı benchmarkları ve düşük yüzde kullanan oyunlarda geçebilir diye düşünüyorum.

Evet 1040 da her oyunda şey olmadi 1080 de denedim testlerini yaptim sorun yok.

ChatGPT'den soru sorup kanıt olarak gösteriyorsunuz arkadaş kendi sisteminden yaptığı testi kanıt olarak atınca yok narsistsiniz yok kendini beğenmişsiniz deyip konuyu değiştirmeye çalışıp kaçıyorsunuz. Bir kerede haklısınız ben yanlış biliyormuşum diyeni görmedim.
Sen konuyu bilmeden konuya dahil olma istersen.
O terimler genelde RAM için kullanıldığı için Google'a yazdığımızda RAM konuları çıkıyor. Direkt cevap alabilmek için ChatGPT'ye yazdım ve cevabı ortada. Bazen yanlış cevaplar verebiliyor biliyorum ancak burada öyle bir şey yok.
Burada neden ChatGPT'ye yazdığımı açıkladım. Ayrıca, arkadaşın da bir şey attığı yok. Paylaştığı şeyler 2 tane Almanca forum sitesi. Orda da bellek frekansı konuşulmuş ve CL ile ilgili hiçbir şey yok. Kendi sisteminden de CL içeren hiçbir şey paylaşmamış yani elinde hiçbir kanıt yok. YOK! Onun aksine benim elimde kanıt var.

Ben kaçmam veya konuyu değiştirmem bilmediğimi itiraf ederim sonuçta "bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp" meselesini biliyorum ama arkadaş bunu bilmiyor gibi yani bildiğini sanıyor ve gerçekten bilen bir kişiye de gerçekleri ondan öğrenmek yerine "bilmiyorsan yorum yapma" demek narsistlik ve kindarlıktır. Arkadaşın bu hoş olmayan tavırları göze battı dye beni suçlayamazsınız.

Özet geçeyim: Öncelikle; ben, bellek hızı, önemsiz yada performansa katkısı yok demedim. Benim dediğim şey bellek frekansının hız aşırtıldığı durumlarda CAS gecikmesinin "voltaj, stabilite düşüklüğü gibi zamanlarda" sistemi stabilite etmek için yükseldiği ve bununla ilgili kanıtım var ama arkadaş bunula ilgili hiçbir kanıt paylaşmadı, paylaşamadı çünkü blimiyor. BİLMİYOR! Paylaştığı şeyler zaten RX 6900 XT ile alakalı en başından burda fail oluyor yani :D RX 6600 XT konusunda RX 6900 XT ile ilgili şeyler paylaşmak mı dersin yoksa paylaştıklarının benim dediğim olayla alakası olmayışı mı dersin her yönden fail. "WHATABOUTISM" :D Üstelik, AIB hız aşırtmada bellek frekansını arttırınca CL değeri artarsa performans açısından bir şey kazandırmaz sanıyor olmalı ki paylaştığı şeyler direkt bellek hızıyla alakalı zaten bu da bilmediğini gösteren çok ayrı bir fail çünkü sonuçta bellek frekansını arttırıyorsun CL değeri artsa bile performansa katkısı olur. :D Üstüne narsist ve kindarlık eklenince çekilmez oldu yani sen de benim yerimde olsan bu seviyeye düşmemek için cevap vermezdin. Senin deyiminle "kaçardın." :D

Sonuç olarak, konuyu bilmeden konuya dahil olmayın hatta 2 kişi arasına "balıklama" girmek saygısızlıktır, terbiyesizliktir. Konu sahibine yeterince yardım ettiğimi ve kendimi yeterince açıkladığımı düşünüyorum. Bu yüzden, yorum kirliliği oluşturmamak adına konuyu takipten çıkıyorum.

Yine de yardıma ihtiyaç olursa etiketleyebilirsin. @CryCasher

Edit: Yazmayı unutmuşum: Sen de göz ardı listeme hoşgeldin. :D @Aberforth.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı