RX 6600 XT Oyun Performansı | QP Helenid

Benim itirazım QP ve dolaylı olarak Techopat ekibine olacak. Son 10 sistem toplama videosunun belki 7-8'inde kullanılan kartlar hep ROG Strix. Ben de ROG'cuyum, kasamda ROG kart var ama insan farklı seri kartları da görmek istiyor. Mesela 3070 sistem toplarsınız Suprim X ile, 3060 Ti sistem toplarsınız Aorus Elite ile, 3080 sistem toplarsınız Palit Gamerock ile, RX 6700 XT sistem toplarsınız XFX ile. Varsa yoksa ROG ekran kartlı sistemler. ROG kartlar da pahalı olduğu için ya sistemin fiyatı şişkin oluyor ya da fiyatı dengelemek için diğer bileşenler hep uyduruk modeller seçiliyor. Technopat'ın payı daha düşük bu ROG tercihinde ama kart seçimlerinde bir çeşitlilik olmayınca sistem toplama videoları eski tadı vermiyor bana.
Konforlu çünkü. En iyisini koy gerisine karışma mantığı var. Şimdi kalkıp XFX veya ne bileyim Palit, Inmo3D koyup risk almak istemiyorlar. İnsanlar dönüp size güvendik aldık bu kart ısınıyor vs. şeklinde şikayete uğramamak için.

Konforlu çünkü. En iyisini koy gerisine karışma mantığı var. Şimdi kalkıp XFX veya ne bileyim Palit, Inmo3D koyup risk almak istemiyorlar. İnsanlar dönüp size güvendik aldık bu kart ısınıyor vs. şeklinde şikayete uğramamak için.

Haklısınız da ben de gidip en bilinmeyen modelleri koysunlar demiyorum. ROG önceki yıllarda tek başına hep tepe modeldi ama artık rakipleri var, birçok seride en iyisi bile değil. AMD’de örneğin Powercolor Red Devil kartlar net şekilde daha iyi. Palit Gamerock, RTX 3000 serisinde aynı segmentte ROG ile. Suprim X modelleri örneğin bu nesilde en iyi kartlar belki de. EVGA FTW3 de hiçbir zaman baş ağrıtmaz, RMA’sı yeter. Yani bunları görmek istiyorum asıl ben, gidip Galax, Inno3D, Colorful koymasınlar tabii (ki o markaların bile üst segment serileri var da yaygın markalar değiller)

Mesela beyaz bir setup kuracaklarsa biliyorum ki beyaz ROG kullanılacak, kaçarı yok kesinlikle. Gigabyte Vision, Zotac Twin Edge White, Powercolor Hellhound White görmek de isterim arada çeşitlilik anlamında. Biliyorum Zotac daha gürültülü çalışacak ama o da iki fanlı örneğin, daha kompakt setup kurabilirsin onunla, onun da avantajı o.

Normalde kaliteli parçaları tercih ettiği için Technopat sistemlerinin fiyatlarına genelde ses etmem yalnız bu sistem ederinden pahalı. MicroATX anakart, gayet standart ve sistemin atmosferine uymayan kırmızı Gammix RAM'ler, yine orta kalite diyebileceğimiz kasa ve güç kaynağımız var. SSD'imiz de orta/üst kalite.

Direkt üst kalite diyeceğimiz ROG Strix ekran kartımız var ama 14K bütçe için yine fazla. Bu fiyata harici soğutucumuz dahili olabilirdi, anakartımız en azından M.2 soğutuculu bir ATX olabilirdi, RAM'lerimiz sistemle uyumlu Corsair olabilirdi.

Test kısmına gelirsek güzel değerler tabii ki, yalnız Cyberpunk 2077'nin 1.3 yamasında ekran alanı yansıma kalitesi ayarlarını ve grafiklerini bozdu CDPR. Bu nedenle 1.23 yamasında bu ayarın ultra ve 1.3 yamasında da yüksek olanı aynı FPS'i veriyor. 1.4'te düzeltecekler diye duymuştum. CP77'de 52-60 değil de 62-70 FPS gibi düşünebiliriz düşük ve ortalamayı.
Şuan ki fiyatını görsen kalp krizi geçirebilirsin hocam. Tabi ki bu fiyatla Technopat'ın bir ilgisi yok malum sebepler yüzünden ama yine de bu fiyatları görmek gerçekten üzücü.

Yeni konular

Geri
Yukarı