RX 6600 XT pişmanlığı

RX 6700 kullanıyorum bende de ufak tefek droplar oluyor ama RAM'dendir herhalde. 8 GB RAM ile RDR2 oynuyorum (yüksek ayarlarda) 🤠

La manyak mısın işlemcin de eğer Ryzen ise koş git RAM al Dual channel AMD de bayağı bir FPS artışı sağlıyor. Valorant gibi oyunlarda özellikle en az 50. ekran kartına dayalı oyunlarda ise en az 15 20FPS sağlıyor ben de aynısını yaşadım o yüzden şiddetle tavsiye ediyorum. Git ve RAM al.

Hocam şu DLSS olayına zaten hiç anlam veremedim görüntü kaybı yaşatmadan nasıl bu kadar FPS arttırabilirki?
Gözü görene DLSS'in bozduğu görüntü çok net şekilde belli oluyor hocam. O görüntüyü bozmuyor diyenler ya 10'luk karta 30 verdiği için öyle diyor ya gözleri görmüyor ya da yayıncı oluyor ve NVIDIA sponsoru oluyor.
Hocam ben 3070 Ti sistem aldım R5 5600 ile beraber hiç de pişman değilim 1080p her şeyi Full'de oynuyorum oyunları RDR 2 Death Stranding Cyberpunk vs.
3070TI 2K kartı hocam ama siz bilirsiniz.
Bundan bahsediyorum. Dünen bana üsluptan bir gün ban yedirttin...
Attığınız fotoğrafta ekran kartı 10 GB VRAM tüketiyor demeye çalışmıyor. Bu grafik ayarlarında oynamak için 10GB VRAM'e ihtiyacın var grafik ayarlarını kıs demeye çalışıyor. "Var olan şey yok, yok olan da var edilemez" diye bir laf vardır hocam belki biliyorsunuzdur. VRAM konusunda bu laf geçerli. 3070 8GB'den fazla VRAM tüketemez çünkü 8GB'den fazla VRAM'i yok.

Arkadaşlar bu konu forumda neden bu kadar ilgi gördü anlamadım. 90'dan fazla mesaj ve 8 bin görüntülenme almış.
Sorunu çözdüm bu arada.
2K Extreme açıyorum hiç FPS düşmesi yok.
Sorun sıfır aldığım ve hiçbir sorunu olmayan, testleri normal çıkan ama oyunda sorun çıkaran CS3030'muş.
Ha bu 8 GB VRAM'in yeterli olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki hayır. Tabii ki hiç ileriye dönük değil ve daha şu An'dan FPS düşmesi yemeye başlayabilirsiniz. O nedenle bana kalırsa en az 12 alınmalı. 10 bile yetersiz.

Gözü görene DLSS'in bozduğu görüntü çok net şekilde belli oluyor hocam. O görüntüyü bozmuyor diyenler ya 10'luk karta 30 verdiği için öyle diyor ya gözleri görmüyor ya da yayıncı oluyor ve NVIDIA sponsoru oluyor.

3070 Ti 2K kartı hocam ama siz bilirsiniz.

Attığınız fotoğrafta ekran kartı 10 GB VRAM tüketiyor demeye çalışmıyor. Bu grafik ayarlarında oynamak için 10GB VRAM'e ihtiyacın var grafik ayarlarını kıs demeye çalışıyor. "var olan şey yok, yok olan da var edilemez" diye bir laf vardır hocam belki biliyorsunuzdur. VRAM konusunda bu laf geçerli. 3070 8 GB'den fazla VRAM tüketemez çünkü 8 GB'den fazla VRAM'i yok.

Hocam oynadigim cozunurlugu degil memnun olup olmamami sordular keske konunun basini okusaydiniz.

3070 Ti 2K kartı hocam ama siz bilirsiniz.

Attığınız fotoğrafta ekran kartı 10 GB VRAM tüketiyor demeye çalışmıyor. Bu grafik ayarlarında oynamak için 10GB VRAM'e ihtiyacın var grafik ayarlarını kıs demeye çalışıyor. "var olan şey yok, yok olan da var edilemez" diye bir laf vardır hocam belki biliyorsunuzdur. VRAM konusunda bu laf geçerli. 3070 8 GB'den fazla VRAM tüketemez çünkü 8 GB'den fazla VRAM'i yok.

Peki hocam FSR nasıl?

Ne oynadı isem kaldırdı 4k da da oynadığım oyunlar oldu çok memnunum. Gayet de F/P kart gidip 2 katı iyi ki 3060 almadım.

VRAM olsa çıkılabilen en yüksek ayarlarda FH5'i 80 FPS oynatabilecek kart ile 8 GB VRAM'den dolayı bırakın en yüksek, Extreme gibi ayarları, Ultra da bile FPS düşmesi yiyorum ve kart kullanımı %40'a düşüyor.
Kartı 2. El'den aldım bu hafta. Hayal kırıklığına uğradım. Keşke 6K'ya 6700 XT alsaydım...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğinizi çok iyi anlıyorum hocam rtx 3050 4gb mağduruyum kart çok iyi ama VRAM yetmiyor aldığımda bundan haberim yoktu

Geri
Yukarı