RX 6600 XT sıcaklık değerleri nasıl?

Myhtles

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, AMD RX 6600 XT kullanıyorum. Sıcaklık değerlerime baktığımda yük altında cur temp 61-62 junc, temp ise 70-75 arası değişiyor.

Benim anlamadığım bunların hangisi önemli ve Max değerleri kaç olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Junc Temp dediği Hotspot yani kartın dayanabileceği maksimum ısı fakat o 75 derece değil tabii ki. Sıcaklık arttıkça o da artar, benim bildiğim bu 95 derece. Cur Temp dediği de şu anki sıcaklık.

Değerler gayet iyi.

Junc Temp dediği Hotspot yani kartın dayanabileceği maksimum ısı fakat o 75 derece değil tabii ki. Sıcaklık arttıkça o da artar, benim bildiğim bu 95 derece. Cur Temp dediği de şu anki sıcaklık.

Değerler gayet iyi.

Hotspot dayanabileceği Max sıcaklık değil. Çipteki en sıcak olan yerin sıcaklığı.

Sizin dediğiniz bağlantı noktası sıcaklığı ve ismi Hotspot değil.

Max sıcaklık throttle stop diye biliyorum. Recep Baltaş dahil birçok kişiden hotspotun silikondaki en sıcak kısım olduğunu söylediğini duydum.
Ayrıca hotspot türkçesi sıcak nokta.

Max sıcaklık throttle stop diye biliyorum. Recep Baltaş dahil birçok kişiden hotspotun silikondaki en sıcak kısım olduğunu söylediğini duydum.
En sıcak nokta değil, muhtemelen yanlış anlamışsınız. Şöyle ki, kartın herhangi bir bölgesinin ulaşabileceği maksimum sıcaklık oluyor. Yani tahmini bir değer o.

En sıcak nokta değil, muhtemelen yanlış anlamışsınız. Şöyle ki, kartın herhangi bir bölgesinin ulaşabileceği maksimum sıcaklık oluyor. Yani tahmini bir değer o.

Üstte dediğinize göre hotspot 95 civarı olmalı. GPU-Z'de şu an hotspot 55 derece olduğu gözüküyor. 55 derece Max sıcaklığı değil herhalde.

Hotspot dayanabileceği Max sıcaklık değil. Çipteki en sıcak olan yerin sıcaklığı.

Çipteki değil PCB'deki. Çip dediğimiz küçücük şey ve o current temp diye geçiyor. Koskoca kartta herhangi bir nokta olabilir Hotspot.

3080-temps.jpg

Üstte dediğinize göre hotspot 95 civarı olmalı. GPU-Z'de şu an hotspot 55 derece olduğu gözüküyor. 55 derece Max sıcaklığı değil herhalde.
Dediğim gibi, tahmini değer ve sürekli artar. AMD kartlarda 95 veya 110 derece diye hatırlıyorum sınırı.

Geri
Yukarı