Çözüldü RX 6600 XT sistem CS:GO'da 350 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Flexy da Shine

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. Sistemimim parçaları daha yeni. 2. el almıştım fakat ekran kartı, anakart değişti. Ryzen 5 3600, Gigabyte RX 6600 XT 8 GB Gaming OC, ASUS ROG STRIX B550-F Gaming, Adata XPG Gammix D30 8x2 3000 MHz RAM var. Driverın WHQL olmayan son sürümünü de indirdim, Recommended (Önerilen) olan bir alt sürümünü de indirdim yine de FPS'te değişim olmadı. RAM MHz'lerini de 2666'dan 3000 MHz'e çıkardım az önce yine de FPS aynı. 170-350 FPS arasında değişiyor. İnternette 400-600 arası değişiyor. Ve 2. mape gireceğimde yükleme ekranında oyun kasıyor asla ilerlemiyor restart atmak zorunda kalıyorum. Aynı şekilde ayarları değiştirirken de kalıyor öylece. FurMark'ta ise 175 ortalama FPS, maksimum da 56 derece. Çözüm önerisi ya da nedeni ne olabilir? CPU overclock falan mı yapmam lazım acaba?

Çözüm
C:\Program Files (x86)\Steam\userdata

Burada ki tüm klasörleri başka bir yere yedekler misin ? Klasör boş kalsın lütfen. Daha sonra oyuna girip çözünürlüğünü ayarla "fps_max 0" komutunuda yazıp sonra dener misin...
CS:GO oyun ayarların default mu, konsoldan mı yazdın komutları yoksa herhangi bir CFG kullanıyor musun ?
Config mapinden sadeca crosshair, radar vs. ayarlıyorum. Onun dışında 1280x960 ve sadece ölge kalitesi orta'da. Onun dışında 2x MSAA, İki doğrusal süzme ve diğer her şey lowda. Çoğu profesyonel ya da normal oyuncularının %90'ının kullandığı ayarlar yani. En lowda bile düşük fps veriyor.

Artı -1 Eksi

Burada ki tüm klasörleri başka bir yere yedekler misin ? Klasör boş kalsın lütfen. Daha sonra oyuna girip çözünürlüğünü ayarla "fps_max 0" komutunuda yazıp sonra dener misin...

Çözüm
Config mapinden sadeca Crosshair, radar vs. ayarlıyorum. Onun dışında 1280x960 ve sadece ölge kalitesi orta da. Onun dışında 2X MSAA, İki doğrusal süzme ve diğer her şey Low'da. Çoğu profesyonel ya da normal oyuncularının %90'ının kullandığı ayarlar yani. En Low'da bile düşük FPS veriyor.

1980x1440 çözünürlükte en yüksek ayarlarda FPS sınırlayıcısı kaldırıldığında 400-1000 arası FPS alıyorum. İşlemci aynı ekran kartı 2070 Super. Sizde bir sorun olduğu aşikar.

Hangi çözünürlükte alıyorsunuz bu fps'i ve oyun içinden fps sınırlamasını kaldırmayı denedinizmi?
1280x960da alıyorum fpsi. Oyun içinden fps_max 0 yazdım sınırlamayı kaldırdım yani.
1980x1440 çözünürlükte en yüksek ayarlarda FPS sınırlayıcısı kaldırıldığında 400-1000 arası FPS alıyorum. İşlemci aynı ekran kartı 2070 Super. Sizde bir sorun olduğu aşikar.
Evet ben de öyle düşünüyorum ya :(.

Klasörün içindekileri yedekleyip sildim. Oyuna girdim tekrar ayarladım tüm ayarlarımı. Atölye benchmarkta smoke içinde falan 100-200 fps arası fps verdi. Yani değişen bir şey olmadı. Anlamadım gitti ya.

Son düzenleme:
1280x960da alıyorum fpsi. Oyun içinden fps_max 0 yazdım sınırlamayı kaldırdım yani.

Evet ben de öyle düşünüyorum ya :(.

Klasörün içindekileri yedekleyip sildim. Oyuna girdim tekrar ayarladım tüm ayarlarımı. Atölye benchmarkta smoke içinde falan 100-200 fps arası fps verdi. Yani değişen bir şey olmadı. Anlamadım gitti ya.
Dostum herhangi bir atölyeye girip cfg ayarı yapmadın di mi? Her ayar default kalsın. Sadece fps_max 0 ve çözünürlüğünü 1280x960 yap.

Dostum herhangi bir atölyeye girip cfg ayarı yapmadın di mi? Her ayar default kalsın. Sadece fps_max 0 ve çözünürlüğünü 1280x960 yap.
Yok yok direkt benchmarka girdim verdiği sonuç bu.
Dostum tekrar sildim klasörü hiçbir şeye ellemeyip 1280x960 yapıp konsoldan fps_max 0 yaptım şu an benchmarkta 600 700 fps vermeye başladı boş sahnelerde. 300lerdeydi çünkü. Fakat şimdi ayarları tekrar ayarlayınca düşer mi fps? Bu arada HDMI ile TV'ye bağlandım onun da etkisi var mıdır?
Ve arkada Razer Synapse açıktı onu da kapattım klavye RGB'si için. 128mb RAM kullanıyordu. Onum da etkisi var mıdır?

Son düzenleme:

Dostum tekrar sildim klasörü hiçbir şeye ellemeyip 1280x960 yapıp konsoldan fps_max 0 yaptım şu an benchmarkta 600 700 fps vermeye başladı boş sahnelerde. 300lerdeydi çünkü. Fakat şimdi ayarları tekrar ayarlayınca düşer mi fps? Bu arada HDMI ile TV'ye bağlandım onun da etkisi var mıdır?

Yani kablo ile FPS düşeceğini sanmam. Monitörlük bir durum değil gibi. Oyun ayarlarını mümkünse manuel olarak konsol'a yazarak yap. Atölye mapleri CS:GO optimasyonunu bozabiliyor. Zira oyunun kendi optimasyonu bile bozuk diyebilirim :D

Ve arkada Razer Synapse açıktı onu da kapattım klavye RGB'si için. 128mb RAM kullanıyordu. Onum da etkisi var mıdır?

Bence Razer Synapse programını kullanma. RGB ve diğer ayarlarını yaptıktan sonra programı silmeni tavsiye ederim. FPS düşme sorunu yapmaz ama CS:GO'da mikro kekelemelere neden olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı