RX 6600 XT sistem yük altındayken çalışıyor ama görüntü gidiyor

aper2

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD Sapphire Nitro RX 6600 XT
Anakart
TUF B550 Plus Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 5600
Arkadaşlar bilgisayarı açıp yük altına soktuğum zaman monitör siyah ekran olup duruyor araya bazen yeşil ekran falan da giriyor. Ama bilgisayarım kapanmıyor ve ben alt F4 ile o uygulamayı kapattığımda tekrar Windows menüsüne dönebiliyorum. Sizce Corsair CX650F PSU markam PSU'dan watt yönünde kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü 650W her türlü yeter gibi bu sisteme. Sizce ne gibi bir hata olabilir? Sıcaklıklara bakınca da en fazla 65'e geldiğini gördüm. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yeterli, sorun o değil. Görüntünün bozulması ekran kartı ya da kablo sorununa işaret. Önce kolay olan yöntemi yani kablo değiştirmeyi dene. Sistemi sıfır aldıysan da garantiye gönderebilirsin.

Kablom DisplayPort to HDMI. DisplayPort ucunu ekran kartına HDMI ucunu monitöre bağlıyorum. Sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Ki ayrıca FurMark testi yaptırdığım zaman ekran kartımın performansına göre bir FPS değeri alıyorum. O yüzden ekran kartında sorun yoktur diyebilir miyiz?

Kablom DisplayPort to HDMI. DisplayPort ucunu ekran kartına HDMI ucunu monitöre bağlıyorum. Sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Ki ayrıca FurMark testi yaptırdığım zaman ekran kartımın performansına göre bir FPS değeri alıyorum. O yüzden ekran kartında sorun yoktur diyebilir miyiz?
Dönüştürücüden kaynaklanma ihtimali var. HDMI portunu direk kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı