RX 560 sistem yük altındayken görüntü gidiyor

OmerF_B

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2017'nin sonlarında aldığım bilgisayarımı geçtiğimiz aya kadar sıkıntısız kullanıyordum. Oyun oynarken ( CS:GO, PUBG, PES21, BF1, BF4 vs.) Birden siyah ekran almaya başladım. Kasam çalışmaya devam ediyor fakat hiçbir şey yapamıyorum. Bazen de siyah ekran değil de o esnada monitöre yansıyan görüntüde hangi renk daha baskınsa o renge dönüyor ve yine donanımlar çalışırken bilgisayarım donuyor örneğin PES21 oynarken maç esnasında çimlerin rengi yeşil olduğundan yeşil ekran geliyor.

Az önce de YouTube'da gezinirken tekrar aynı sorunu yaşadım. ( CS:GO oynarken donduğunda çektiğim bir fotoğrafı da sizinle paylaşıyorum). Oyunun veya arkadaşlarımın sesi de tamamen kesiliyor. Bilgisayarı güç düğmesinden kapatıp hemen arkasından açtığımda klavye ve faremdeki ışıklar yanmıyor ve ekran gelmiyor ama birkaç dakika bekleyip açarsam klavye, fare ışıkları yanıyor ve tekrar çalışıyor. Sıcaklık değerlerini takip ettim ne işlemcinin ne de ekran kartının değerleri 80 dereceye ulaşmıyor. Sanırım sistemimde onboard ekran kartı olmadığı için harici ekran kartımı çıkarttığımda ekran gelmedi ama klavye ve fare ışıkları bilgisayarı her resetlediğimde yandı. Şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Sistem Özelliklerim;
XFX RX 560 4 GB 128Bit ekran kartı,
AMD Athlon II X4 860K 3.7 GHz işlemci,
1x8 GB DDR3 1333MHz Corsair Value Select RAM,
G1011-S (400W) kasa,
1TB 7200RPM Seagate HDD.

Dosya Ekleri

• IMG_20201204_185258.jpg
    IMG_20201204_185258.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
100 mV kısmayı denediğimde çöktü. 90 mV kısıp denedim yine çöktü. 80 mV kıstım PES21 ve CS:GO oynadım daha sorun yaşamadım. 80 mV kısmak sorun çıkarır mı bunu da söylerseniz sevinirim. Sorun tekrar ederse yine yazarım. Sağ olun efenim, teşekkür ederim.

Sıcaklıkta bariz bir düşüş yaşadım. %100 kullanımda ekran kartım 65 dereceden yukarı çıkmıyor fakat tekrar sorun yaşamaya başladım. 80 mV kısmak sanırım sadece sıkıntıyı geciktirdi. Yeni bir tavsiye gelene kadar deneme yanılmayla farklı değerlerde çalıştırmayı deneyeceğim. Eğer kartın stabil çalıştığı bir ayar bulabilirsem burada tekrar paylaşırım.

Tekrar sorun yaşamaya başladım. 80 mV kısmak sanırım sadece sıkıntıyı geciktirdi. Yeni bir tavsiye gelene kadar deneme yanılmayla farklı değerlerde çalıştırmayı deneyeceğim. Eğer kartın stabil çalıştığı bir ayar bulabilirsem burada tekrar paylaşırım.

80 mV ile stabillik yakalamaya çalış bence. GPU frekansını 10 MHz kısmayı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı