RX 6600 XT sistemde CS:GO oynarken bir anda görüntü gitmesi

orhangulasti

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 8x4 32GB 3600 MHz
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 6600 XT
Kasa: Xigmatek Poseidon EN45044
Psu: Gigabyte P750GM 750W 80+ Gold
Klavye: Logitech G413 Pro Carbon
Fare: Asus TUF Gaming M3
Kulaklık Asus Tuf Gaming H3 Wireless
Meslek
Polis
RAM
Corsair Vengeance RGB PRO 32GB 3600 Mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk Ultra 3D 250GB/Kingston NV2 1TB
Ekran kartı
MSI Gaming X RX6600XT
Anakart
Asus Tuf Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba. MSI Gaming X RX 6600 XT ekran kartım var. Son 1 aydır CS:GO oynarken bir anda görüntü masaüstü görüntüsüne dönüyor. Oyun sesleri geldiği halde görüntü gelmiyor. Görev Yöneticisi'nden kapatıp tekrar giriyorum herhangi bir sıkıntı yok fakat yine ortalama 1 saat kadar oynadıktan sonra aynı sorunun oluşuyor. Bildirim paneline baktığımda ise “default Radeon settings…” ile başlayan bir bildirim oluyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarının sıfırlanması eskiden 6600XT kullanırken benim de başıma şöyle geliyordu, oyun oynarken bilgisayar tamamen kapanıp açılıyor ve açıldıktan sonra tüm ayarlar sıfırlandı uyarısı alıyordum. Denemediğim şey kalmamıştı ancak çözememiştim. Daha sonra o kartı satıp 6700XT aldım ve sorunsuz kullanıyorum aynı sistemle. Ekran kartı kaynaklı sorun, deneyebileceğiniz çözümler DDU ile sürücü kaldırıp tekrar kurabilir, veya sürücü sürümünü birkaç sürüm öncesine düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Önerilerinizi deneyeceğim. Güç kaynağından olma ihtimali var mı? 650W Xigmatek var 12V kanalından 550W güç veriyor. İşlemci ile beraber 7 adet fan var. Anakart üzerinde 4 adet ram 2 adet m.2 ssd takılı. Ekran kartı, işlemci ve diğer çevre birimleride var. Ortalama 1.5 yıllık güç kaynağı. Acaba güç kaynağı yetersiz gelmeye mi başladı.

Başka oyunlarda yapıyor mu denediniz mi? 550W RX 6600 XT için sınır. OCCT ile PSU’yu teste sokabilirsiniz. Ama güç yetersiz gelse veya PSU’da sorun olsa sistem reset atar. Oyun hata vermez veya kapanmaz.

Başka oyunlarda yapıyor mu denediniz mi? 550W RX 6600 XT için sınır. OCCT ile PSU’yu teste sokabilirsiniz. Ama güç yetersiz gelse veya PSU’da sorun olsa sistem reset atar. Oyun hata vermez veya kapanmaz.
Bugün Witcher 3 de bi deneyeyim.

Sorun bu şekilde hocam

Dosya Ekleri

• IMG_7588.png
    IMG_7588.png
    333,8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Yine bu şekilde hata veriyor hocam
Resimden pek bir şey anlaşılmıyor ama yukarıdaki söylediğim işlemleri yaparsanız çözülme ihtimali var.

Dosya Ekleri

• IMG_7790.jpeg
    IMG_7790.jpeg
    249,1 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı