RX 6600 XT sistemde GTA V GPU kullanımı dalgalanması

fifth22

Hectopat
Daha fazla  
GTA V oyununda bazı yerlerde FPS düşmesi sonucu GPU kullanımı %40'lara kadar düşüyor. Yüksek FPS verdiği vakitler %97'ye kadar çıktığı oluyor. Bunun sebebi nedir?

Ekran kartım: RX 6600 XT
İşlemci: Ryzen 5 5600

GTA V oyununda bazı yerlerde FPS düşmesi sonucu GPU kullanımı %40'lara kadar düşüyor. Yüksek FPS verdiği vakitler %97'ye kadar çıktığı oluyor. Bunun sebebi nedir?

Ekran kartım: RX 6600 XT
İşlemci: Ryzen 5 5600
%97 gayet iyi bir kullanım, tamamen potansiyelinde kullanıyorsunuz demektir.

FPS sık sık düşüyor. GPU kullanımı da bununla birlikte düşüyor. %40'a düştüğünü yazımda belirtmişim hocam.
Ramler ne durumda? Kaç gb ve hangi şekil ram? 1x16 mi 2x8 mi? Yoksa 8gb mi kullanıyorsunuz? Ayarlarınız ne? Arkada herhangi birşey açık mı?

8x2 3200mhz da çalışıyor ramler. Ayarlarım highta. Oyunu oynarken arka planda genelde edge açık oluyor. @görkemyy
Ram durumu ok. Ayarlar high o da iyi. Edge yerine Chrome kullanabilirsiniz bence. Performanssal fark olabilir mi bilmem ama çok fazla kişi Edge yerine Chrome kullanıyor. Başka niye öyle GPU kullanımı dalgalanır bir fikrim yok.

Full'e dostum ayarları.
Bu daha iyi bir seçenek.

Ayarları biraz daha artırıp dener misin? Örneğin MSAA değerini falan artırsan zaten yeterli olur GPU kullanımının fullenmesi için.
Bu sefer çok fazla fullemeden dolayı VRAM yetersizliği olmasın hocam? Emin değilim sadece öngörümsü fikrimi yazmak istedim.

Geri
Yukarı