RX 6600 XT sistemde RDR2 ve Cyberpunk'ta görüntü bulanık

İşletim sistemi
Windows 10

K9Meliha

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
XFX RX 6600 XT
Anakart
MSI B450 M A PRO MAX
İşlemci
R5 3500X
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, durum başlığa yazdığım gibi. Oyunlardaki bulanıklık çamurlaşma artık adı her neyse, hem parlak oluyor hem de keskin gözüküyor aşırı rahatsız ediyor bu yüzden RDR 2'yi sildim. Oyundan soğuttu beni(ancak bu olay GTA 5 de olmadı olduysa da çok çok az oldu fark edilmeyecek tarzda) bir sürü konu okudum bu tarzda çoğunu da denemişimdir ki düzelmedi bu durum. He bir de PUBG'de de bu olay var bayağı hem de videolarımı atacağım buraya. Acaba bu durum monitöründen dolayı da olabilir mi? Çünkü 27 inç FHD monitör kullanıyorum pikseller gözüküyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yukarıda birkaç dipnot düştüm, oyunu indirince beraber bakarız yine. Zamanında GTX 1060 6 GB kartıma en iyi görüntü ve performans ayarlarını veren benchmark video kayıtları almıştım, hiç olmadı o videodaki ayarlardan esinlenerek birkaç ayar yükseltip tatmin edici görsel kaliteyle beraber 60 FPS+ düzeyini yakalayabiliriz gibi.

Vallahi düzelsinde 40 FPS'e de razıyım.
Red Dead Redemption 2_2021.10.18-17.54_1.png

Örnek resim mesela.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar, durum başlığa yazdığım gibi. Oyunlardaki bulanıklık çamurlaşma artık adı her neyse, hem parlak oluyor hem de keskin gözüküyor aşırı rahatsız ediyor bu yüzden RDR 2'yi sildim. Oyundan soğuttu beni(ancak bu olay GTA 5 de olmadı olduysa da çok çok az oldu fark edilmeyecek tarzda) bir sürü konu okudum bu tarzda çoğunu da denemişimdir ki düzelmedi bu durum. He bir de PUBG'de de bu olay var bayağı hem de videolarımı atacağım buraya. Acaba bu durum monitöründen dolayı da olabilir mi? Çünkü 27 inç FHD monitör kullanıyorum pikseller gözüküyor.

sorunmda vıdeodakı wındows ayarımı yapıp kurtulabılırsın ben teşekkür ederim.

Geri
Yukarı