RX 6600 XT Tearing nasıl çözülür?

Sercanaydn94

Hectopat
Monitör AOC 27G2U 27inç.
Ekran kartı Sapphire RX 6600XT.

Ekran kartımdan şüphelenme başladım. Oyunlarda ara ara ekran ufak kararıp açılıyor, ekranın sol kısmı glitchlenip duruyor, kısa süre içerisinde ara ara oluyor. FreeSync açıyorum kapıyorum hiçbir şey değişmiyor bunun nedeni neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör AOC 27G2U 27inç.
Ekran kartı Sapphire RX 6600XT.

Ekran kartımdan şüphelenme başladım. Oyunlarda ara ara ekran ufak kararıp açılıyor, ekranın sol kısmı glitchlenip duruyor, kısa süre içerisinde ara ara oluyor. FreeSync açıyorum kapıyorum hiçbir şey değişmiyor bunun nedeni neden kaynaklanıyor olabilir, çözümü yok mudur?
Ekran kartını test ettiniz mi yük altında?

Şunları kontrol ettiğinizden ve sorun olmadığından emin olun:
  • Ekran Kartı sürücüsü
  • HDMI - DP kablosu
  • Kullanıyorsanız dönüştürücüyü de kontrol etmenizde fayda var.

Ekran kartını test ettiniz mi yük altında?
Ettim 10 dakka boyunca hiç bir sıkıntı olmamışdı genelde pencere modu oyunlar oynarken oluyor veya bi pencereden bir pencereye atlarken oluyor
Şunları kontrol ettiğinizden ve sorun olmadığından emin olun:
  • Ekran Kartı sürücüsü
  • HDMI - DP kablosu
  • Kullanıyorsanız dönüştürücüyü de kontrol etmenizde fayda var.
Hocam sürücüyü yeni indirdim dp kablosununda yerini değiştirdim eski ekran kartımda böyle bi sorun olmuyorsu acaba kartmı bozuk
Display kablonu kontrol eder misin?
hocam net framework güncelleme gelmiş ondan kaynaklı olabilirmi sorunum

Son düzenleme:
Ettim 10 dakika boyunca hiçbir sıkıntı olmamışdı genelde pencere modu oyunlar oynarken oluyor veya bir pencereden bir pencereye atlarken oluyor

Hocam sürücüyü yeni indirdim DP kablosununda yerini değiştirdim eski ekran kartımda böyle bir sorun olmuyorsu acaba kartmı bozuk

Hocam .NET Framework güncelleme gelmiş ondan kaynaklı olabilir mi sorunum

Hocam ne yaptınız bende de var aynı sorun hafif kararıyor gibi oluyor milisaniyelik.

Hocam bazı oyunlarda olduğunu gözlemledim video izlerken veya masaüstünde gezinirken olmuyor genelde oyunun giriş ekranında oluyo oyun içindeyken sorun yok
Evet hocam göz ardı edip geçicem yoksa çok takıntılıyım böyle şeylere. Güncelleme ile geçer umarım sorun.

Geri
Yukarı