RX 6600 XT ve i3 12100F sistem toplama

İkisinin oyun performansları gündelik kullanımda benzer. Bunu 2 ekran kartını aynı koşulda kullanmış @KeyN_N iyi bilir.

mATX kasa olmaz. mATX anakart destekleyen kasa olur. Kasa destekliyor.

Ballistix'in içindeki çipin OC potansiyeli çok daha iyi. Bizzat kullanıyorum.
mATX kasa olmaz ne demek? Mid tower bir kasanın içinde mATX bir anakart kötü gözükür. Cama bakınca kasanın içinde boşluklar görmek estetik açıdan kötü.

@furkandn ikisi de üzmez. 6600 XT bir tık daha iyi performans verir ancak yakın fiyatlardaysa 3060 öneririm. Yazılım tarafında daha stabil.
Hoşgeldiniz hocam, Saphhire Nitro+ RX 6600 XT indirimsiz 7500 TL iken 3060 en ucuz model olan PNY 8221 TL. Pny RTX 3060 12GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Dual Fan Edition VCG306012DFXPPB 192 Bit GDDR6 12 GB Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Güzel sistem, PSU ve RAM değişebilir.
Ayrıca şu sistemi 5600X yaparak alabilirsin.
Kasa ve PSU çöp attığım sistemde. Sipariş verdikten sonra şu ikisini sipariş ver. Sonra elinde kalan kasa ve PSU'yu da satarsın. Parçaların ayrı ayrı gelmesini belirt bu arada.
Birde hocam ramler single kitmiş jaho sisteminde o da bir eksi sayılmaz mı?

Son düzenleme:
Bence o farkı vermek yerine @Emma Stone'nun attığı sistemi 5600X yaparak alın. Veya alıp işlemciyi sattıktan sonra 5600 de alınabilir. 6600 XT sisteme 15-16 civarı bayılmaktan çok daha iyidir.

Son düzenleme:
Güzel sistem, PSU ve RAM değişebilir.
Ayrıca şu sistemi 5600X yaparak alabilirsin.
Kasa ve PSU çöp attığım sistemde. Sipariş verdikten sonra şu ikisini sipariş ver. Sonra elinde kalan kasa ve PSU'yu da satarsın. Parçaların ayrı ayrı gelmesini belirt bu arada.
Hocam attığınız Jaho sistemin ramlerini 3200 mhz dual kit yaptım +1100 TL arttı üstüne birde 5600x e yükselttim totalde 15.743 TL yapıyor. İnternetten tek tek topladığımda ise 17.500 TL yapıyor sanırsam gayet uygun ilk önerdiğinizde anlayamamıştım hesaplamamda sıkıntı yoktur umarım.

@furkandn RAM'leri ellemene gerek yok. Orada öyle gözüküyor fakat 2 tane 8GB, dual channel 16GB RAM gelecek. Sadece işlemciyi 5600X yap.
gayet uygun ilk önerdiğinizde anlayamamıştım hesaplamamda sıkıntı yoktur umarım.
Uygun olmayan sistemi önerir miyiz hiç? Ayıp ettin. 🙂

Geri
Yukarı