RX 6600 XT ve i5 11400 Sistem icin güc kaynağı önerisi

Rafet Günes

Hectopat
Yer
Rüthen,Almanya
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16GB 3200MHz CL16
İşlemci
i5 11400
Merhabalar, başlıkta yazdigim gibi i5 11400 ve RX 6600XT olan bir PC toplayacağım, bu kasa icin kaç watt PSU gereklidir? i5 11400'ün sinirlarini kaldiracagim 125 watta cikiyor sanirim kullanim. Özellikle sıvı soğutma da kullanacağım.

Önümüzdeki 1-2 gün İtopya'nın indirimlerini takip etmeni öneririm. Zira çok iyi fiyatlara iyi ürünler satışta şuan. Bugün veya yarın bir güç kaynağının satışa çıkmayacağı kesin değil. En iyisi 1-2 gün boyunca indirimleri takip etmek. Benim önerim ileriye dönüklük açısından 750W ve üstü bir güç kaynağı alman. Saydığın donanımlar için 650W fazlasıyla yetecektir.

Açıkçası zamanında sırf bu PSU yüzünden RX5000 serisinde sorun yaşayanı çok gördüm, özellikle de üst modeller tam stabilite için PSU seçiyor, her ne kadar çoğu model yeterliymiş gibi görünse de bu noktada kullanıcı deneyimlerinden faydalanmak daha sağlıklı olur, daha sonra güç kaynağı konuyu açan arkadaşın elinde kalmasın.

@Jonathan North yine kaliteli bir 650W işini görecektir XPG Pylon fena cihaz değil tabii ben yine tercihimi Gold sertifikadan yana kullanırdım. Malum 11400 güç tüketimi açısından agresif, 6600 XT ise gayet güzel tüketim değerlerine sahip 550W Gold ile rahat kullanıyorum. Bir 100W ekstra işini görecektir.

Konu sahibinin bütçesine bakar Pylon iyidir ama sıvı soğutmayı da eklersek kabloların daha fazla fışkıracağı bir ortam yaratmamak ve kaliteli besleme için ben Core Reactor seçerdim bütçe sıkıntısı yoksa.

Geri
Yukarı