RX 6600 XT ve i5 11400F sistemde Valorant FPS düşmesi

Creaters

Hectopat
Merhaba. Ekran kartını güncelledikten sonra Valorant'ta FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. FPS'yi grafik olarak görüntüleyip monitör Hz'sine eşitlediğim zaman FPS anlık 143'e düşüyor ve Micro stuttering oluşuyor. Genellikle skill kullanımlarında oyunda takılmalar yaşıyorum. Ekran kartının driverını DDU ile kaldırıp neredeyse bütün eski sürümlerini denedim fakat problemim çözülmedi. Format attım çözülmedi. Kasa içi temizliği yaptım çözülmedi. Formattan sonra ekran kartı driverini kurmadan direkt Windows'un yüklediği driver ile denedim yine düzelmedi. Kafayı yedirtecek düzeye geldi. Denemek için LoL yükledim onda hiçbir problem olmuyor.

Sistemimde 16 GB RAM bulunuyor. Monitörüm LG 24GN600-B modeli. Bu monitör hakkında birkaç konu açılmış ve yaşanılan problem birebir benim problemim ile aynı. Şu an farklı bir monitör ile deneme şansım bulunmuyor. Sorunun kaynağını bulmamda yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyü güncellediğin vakit kartın tüm önbelleği silinir. Bu yüzden takılma yapar.

Oynaya oynaya düzelecek. Sürücüyü silip tekrar kurmak, eski sürücüye geçmek vb. yöntemler fayda etmez.

Sürücüyü güncellediğin vakit kartın tüm önbelleği silinir. Bu yüzden takılma yapar.

Oynaya oynaya düzelecek. Sürücüyü silip tekrar kurmak, eski sürücüye geçmek vb. yöntemler fayda etmez.
Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Tahminen ne kadar bir süreden bahsediyoruz hocam? Bir de bu kart için hangi sürümü kurmamı tavsiye edersiniz? Son olarak full sürüm mü, minimal sürüm mü yoksa only driver seçeneği mi seçilmeli?

Bir de LoL'ü yüklediğimde ilk defa girdim fakat onda herhangi bir takılma olmamıştı. Valorant'a özel bir durum diyebilir miyiz?

Hiç bu şekilde düşünmemiştim. Tahminen ne kadar bir süreden bahsediyoruz hocam? Bir de bu kart için hangi sürümü kurmamı tavsiye edersiniz? Son olarak full sürüm mü, minimal sürüm mü yoksa only driver seçeneği mi seçilmeli?

Bir de LoL'ü yüklediğimde ilk defa girdim fakat onda herhangi bir takılma olmamıştı. Valorant'a özel bir durum diyebilir miyiz?

Oyundan oyuna değişir. Valorant fazla takılır. 1-2 saate düzelir.

En güncel sürücüyü kurabilirsin.

Oyundan oyuna değişir. Valorant fazla takılır. 1-2 saate düzelir.

En güncel sürücüyü kurabilirsin.
Teşekkür ederim deneyeceğim. Şimdi aklıma geldi de oyun haricinde Windows'u kullanırken drop demeyeyim de arada böyle hantallık oluyor. Yani tamamen akıcı bir kullanım sağlayamıyorum. Bununla ilgili bir görüşünüz var mı?

Teşekkür ederim deneyeceğim. Şimdi aklıma geldi de oyun haricinde Windows'u kullanırken drop demeyeyim de arada böyle hantallık oluyor. Yani tamamen akıcı bir kullanım sağlayamıyorum. Bununla ilgili bir görüşünüz var mı?
Maalesef. Ayrı konu açıp detaylandırırsanız umarım çözüme ulaşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı