RX 6600 XT vs ASUS 2060

RTX 3050'den RX 6700'e geçtim, Tofaştan inip Lamborghini'ye binmek gibi bir sey oldu. Ama icimde halen büyük pişmanlık var. Çünkü kasama baktığımda artik "RTX" yazisini göremiyorum 😭Gecen Cyberpunk oynayayım dedim, oyun kartimin AMD oldugunu anlayinca "üzgünüm biraderim, kasanda RTX yazmaliydi." dedi ve 30 fps aniden düşürdü😔

Son düzenleme:
RTX 3050'den RX 6700'e geçtim, Tofaştan inip Lamborghini'ye binmek gibi bir sey oldu. Ama icimde halen büyük pişmanlık var. Çünkü kasama baktığımda artik "RTX" yazisini göremiyorum 😭

Bildiğim kadarıyla 6700 XT'nin Ray Tracing performansı RTX 3060 seviyesinde takılıyor. 3050 için RTX ibaresi birazcık tıraş, tek artısı FSR yerine DLSS kullanma şansı veriyor Tensör çekirdekleri olduğundan.

Bildiğim kadarıyla 6700 XT'nin Ray Tracing performansı RTX 3060 seviyesinde takılıyor. 3050 için RTX ibaresi birazcık tıraş, tek artısı FSR yerine DLSS kullanma şansı veriyor Tensör çekirdekleri olduğundan.
Hocam önceki mesajım ironiydi :) 6700 kullanıyorum ve rt performansi kesinlikle NVIDIA muadillerinin gerisinde. Ancak saf olarak güçlü oldugundan ve fsr ile bu açığı kapatabiliyoruz. 3050'ye hic değinmek istemiyorum. Kartin ismi 3030 olmali aslinda çünkü verdigi performans bana 1000 serisi zamanlarini hatirlatiyor.

6600XT tabii ki. 3060'tan yer yer daha iyi kartla en düşük Turing mimarisi kartı kıyaslamam bile.
RTX 3050'den RX 6700'e geçtim, Tofaştan inip Lamborghini'ye binmek gibi bir sey oldu. Ama icimde halen büyük pişmanlık var. Çünkü kasama baktığımda artik "RTX" yazisini göremiyorum 😭Gecen Cyberpunk oynayayım dedim, oyun kartimin AMD oldugunu anlayinca "üzgünüm biraderim, kasanda RTX yazmaliydi dedi ve 30 fps aniden düşürdü😔
Benim kartım da 1440p'de RT Reflection açık şekilde Control'de 90-100 FPS alınca üstündeki Radeon yazısını RTX'e çevirdi. Yani kartı suçlayacağın yere hatayı biraz kendinde ara. Teşvik etsen, sen de yapabilirsin desen karta; belki şevke gelecek o da RTX olacak. Sürekli pişmanım pişmanım dersen biraderli konuşur sana tabi. Az kartın halinden anlamak lazım.

6600 XT parçalar. Arada %30 dan fazla performans farkı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı