RX 6600 XT vs RTX 3060 Ti

Saf güç olarak 3060 Ti 6600 XT'den daha güçlü. DLSS'i göz önünde bulundurun bir de.
Daha güçsüz yada eşit iddiasında kimse bulunmadı ki zaten dostum. Aradaki 3-4 binlik farkı düşününce zaten daha güçlü olması anormal değil, ama F/P açısından 6600 XT rakipsiz bir kart. Şuan hiçbir fiyat bandında bu kadar fiyat/performans ürünü yok. O yüzden daha iyi demedik, parasının hakkını verir ve üzmez dedik. Aradaki AA oyunlardaki 5-7~ fps farkı için 3-4 bin verilmez ama ışın izleme için verilebilir. DLSS kısmı ise dediğin gibi ekstra bir performans demek, o alanda da Nvidia net üstün ama en azından şuanlık benim ilgimi çekmeyen bir teknoloji o yüzden pas geçtim. İlerde görüntü kayıpsız performans artışı sunmaya başlayacaktır illaki, o zaman değerlendirilebilir ama şuanda zaten yeterince oynanabilir fps değerleri sunan bu güçlü kartlarda DLSS kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Daha güçsüz yada eşit iddiasında kimse bulunmadı ki zaten dostum. Aradaki 3-4 binlik farkı düşününce zaten daha güçlü olması anormal değil, ama F/P açısından 6600 XT rakipsiz bir kart. Şuan hiçbir fiyat bandında bu kadar fiyat/performans ürünü yok. O yüzden daha iyi demedik, parasının hakkını verir ve üzmez dedik. Aradaki AA oyunlardaki 5-7~ fps farkı için 3-4 bin verilmez ama ışın izleme için verilebilir. DLSS kısmı ise dediğin gibi ekstra bir performans demek, o alanda da Nvidia net üstün ama en azından şuanlık benim ilgimi çekmeyen bir teknoloji o yüzden pas geçtim. İlerde görüntü kayıpsız performans artışı sunmaya başlayacaktır illaki, o zaman değerlendirilebilir ama şuanda zaten yeterince oynanabilir fps değerleri sunan bu güçlü kartlarda DLSS kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor.
Size atıfen söylemedim zaten güç olayını. DLSS'i ultra performansa ya da performansa almadığınız sürece gözle görülebilecek görüntü kaybı olmuyor. Mesela RDR 2 Custom Ultrada DLSS olmadan 45 FPS alırken DLSS Balanced'da sabit 60 FPS oynatabiliyor. 6600 XT'nin rakipsiz bir F/P kartı olduğuna katılıyorum ama geleceğe yönelik olması açısından 3060 Ti bana göre daha mantıklı bir seçim. Kendim 3060 Ti kullanıyorum diye kartın fanboyluğunu yapmıyorum ama bütçe varsa kesinlikle 3060 Ti alınması taraftarıyım.

6600 XT kullananlar var forumda ve memnunlar genel olarak.

@kino sen herhangi bir sorun yaşadın mı?

Yaşamadım ama bütçesi yetiyorken 3060 Ti alması daha iyi olur. Hatta 6700 XT bile düşünülebilir malum 12 GB VRAM.

Türkiye'den alacağım, iki kart arasında 3-4 bin lira fark var. Daha önce RX 580 ve RX 5700 XT tecrübem oldu. Birisinde sürekli oyun çöküyordu, undervolt ayarlarıyla uğraşırken saçlarımı ağarttım, diğerinde de driver ve watman problemlerinden neredeyse oyun oynayamadım ve tak etti zararına sattım. Normalde AMD'ye tövbeliyim ama aradaki fiyat farkından dolayı ikilemde kaldım. İsterse aradaki fark 10 bin lira olsun AMD'nin rezillikleriyle uğraşmamak için veririm ama bu forumda ve genel çevremde çok tavsiye edildi ve eski sorunların çözüldüğü söyleniyor ama hala watman hatasıyla alakalı konular görüyorum. Kararım az çok belli gibi ama yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var.
AMD iflah olmaz. Sene olmuş 2022 hala driver yüzünden mavi ekranlarla boğuşanlar dolu dolu forumlarda. Ekran kartı cephesinde böyle tabi. Paranla rezil oluyorsun resmen şaka gibi. :D

Bundan önce de AMD kullandım. Şimdi de 6600xt kullanıyorum. Ben daha en ufak bir hata ile karşılaşmadim. Çevremde kullananlar var onlarda karşılaşmadi.

RX 6600 XT kullanıyorum bundan önce RX 5500 XT kullandım hatasız, sorunsuz. Arada 3 ila 4 bin fark olmasına rağmen o FPS farkına değeceğini düşünmüyorum şahsen.
Bundan önce de AMD kullandım. Şimdi de 6600xt kullanıyorum. Ben daha en ufak bir hata ile karşılaşmadim. Çevremde kullananlar var onlarda karşılaşmadi.
Benim de tam tersi hem çevremdeki herkes, hem de kendim AMD ekran kartlarından çok sıkıntı yaşadı. Sorun yaşamayanlar kadar sorun yaşayan insanlar da var. Benim bu sorunları yaşadığım zamanlar forum siteleri AMD ekran kartı hata konularıyla dolup taşıyordu. İlk çıktığında RX 5000 serisi de çok sıkıntılıydı ama sonradan baya düzelmiş sanırım ama bir daha AMD'ye o şansı vereceğimi düşünmüyorum adamlar bende travma yarattı.😃

Türkiye'den alacağım, iki kart arasında 3-4 bin lira fark var. Daha önce RX 580 ve RX 5700 XT tecrübem oldu. Birisinde sürekli oyun çöküyordu, undervolt ayarlarıyla uğraşırken saçlarımı ağarttım, diğerinde de driver ve watman problemlerinden neredeyse oyun oynayamadım ve tak etti zararına sattım. Normalde AMD'ye tövbeliyim ama aradaki fiyat farkından dolayı ikilemde kaldım. İsterse aradaki fark 10 bin lira olsun AMD'nin rezillikleriyle uğraşmamak için veririm ama bu forumda ve genel çevremde çok tavsiye edildi ve eski sorunların çözüldüğü söyleniyor ama hala watman hatasıyla alakalı konular görüyorum. Kararım az çok belli gibi ama yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

İnşallah yine hata edip. AMD almadin bende 6600 kullandim ve ayni sorunlari yazamistim durup dururken FPS dususkeri vs sonra sisgemi sattim yeni topladim ekran karti yine aklimi celdi MSI RX 6600 XT aldim kargo kapiya geldi geri gonderdim🙃 MSI. Gaming 3060 Ti aldim inan bana buyuk rahatlik kalite her şey var.

Geri
Yukarı