RX 6600 XT vs RX 6700 XT

Bütçe
7000

Kedito

Hectopat
Daha fazla  
Selam bu 3 karttan sizce hangisi alınır? RX 6700 XT aradaki fiyat farkına değer mi sizce performans olarak? Aslında RX 6600 XT bana gayet yeterli ama üst modeli fiyat performansına göre fiyat farkını hak ediyorsa onu da alabilirim 6 ay taksitte fiyat farkı olmuyor.

Genelde BF 5, BF 2042, Cold War gibi silahlı FPS oyunları oynuyorum ve grafik aramıyorum genelde usta oyuncuların ayarlarını yapıyorum genelde Custom oluyor yani.

Ek olarak 1080p çözünürlükte kullanacağım.

Almak istediğim modeller şunlar ama kararsız kaldım hangisi mantıklı diye.

Red Devil RX 6700 XT 8999 TL taksit farkı yok. RX 6700XT 12GB Powercolor Red Devil OC, AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC : Amazon.com.tr: Bilgisayar

MSI Gaming X RX 6600 XT 7323 TL 4 ay taksitle almak istiyorum 7550 TL yapıyor o zaman. MSI Radeon RX 6600 XT GAMING X 8GB GDDR6 128 Bit Ekran Karti| ITOPYA.COM

Sapphire Nitro+ RX 6600 XT 7150 TL taksit farkı yok. https://www.hepsiburada.com/sapphir...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.9.7

Ek olarak ekran kartı fiyatları daha fazla düşer mi sizce biraz daha beklemeli miyim? Acelem yok halihazırda RX 5500 XT ile oyun oynuyorum ama BF 2042'de yeterli verim alamıyorum.

Son düzenleme:
6600XT 1080p kartı olarak pazarlansa da 2K çözünürlükte de güzel işler çıkaran bir kart. 6700XT ise 2K için planlanmış bir model. 2K monitör kullanacak ve bundan yüksek performans almak isterseniz 6700XT daha iyi bir seçenek bence.

Konuyu düzelteyim çok haklı bir yere değindiniz 1080p kullanacağım sizce fazla masrafa girmeme gerek var mı yoksa 6600 XT yeterli midir?
Şöyle söyleyeyim daha fazla para harcamak istemiyorum ama gerçekten fiyat farkını hak ediyorsa bütçeyi zorlayabilirim.

Bu sabah Amazon'dan aldığım 6600XT Sapphire Nitro + modelini iade ettim Vatan Bilgisayar'dan son kalan 6700XT ASUS Dual ekran kartını satın aldım kullanıyorum şu an şu anlık bir problem yok ASUS soğutma konusunda çok daha başarılıymış onu anladım. Bende sizin gibi düşünüyordum aradaki farka değer mi diyerekten ama ekran kartı geleceğe yönelik olmalı bence o yüzden 6700XT bu günün 2K kartı yarının 1080P'si öyle düşünüp çıktım yola ve ASUS'un Payback kampanyası ile 7500TL'ye 6700XT satın aldım.

6600XT 1080p kartı olarak pazarlansa da 2K çözünürlükte de güzel işler çıkaran bir kart. 6700XT ise 2K için planlanmış bir model. 2K monitör kullanacak ve bundan yüksek performans almak isterseniz 6700XT daha iyi bir seçenek bence.

Fakat 8 GB VRAM şu an sınırda, ileride yetersiz kalma olasılığı çok yüksek.

@Kedito 1080p kullanım ve bütçeyi düşük tutma amacınız varsa 6600XT pişman etmez kesinlikle. Şu an için çok iyi bir performans sunuyor. 6700XT ise biraz şu an için fazla olur 1080p çözünürlükte, yıllar sonra belki faydası hissedilir. O zamana kadar da kart değiştirmeden durur musunuz bilmem.

@189454 1080p kartı için 8GB gayet yeterli bir bellek. 2K görüntüde biraz sınıra yakın uçuyor oyuna göre. Zaten hedeflediği seviye o değil kartın. Demek istediğim 1080p olsa bile 2K'ya göz kırpan model olmasını belirtmekti. Güç olarak idare eder noktada bırakılmamış, ileriye de pay bırakılmış 1080p performansını kaybetmemesi için.

Bu sabah Amazon'dan aldığım 6600XT Sapphire Nitro + modelini iade ettim Vatan Bilgisayar'dan son kalan 6700XT ASUS Dual ekran kartını satın aldım kullanıyorum şu an şu anlık bir problem yok ASUS soğutma konusunda çok daha başarılıymış onu anladım. Bende sizin gibi düşünüyordum aradaki farka değer mi diyerekten ama ekran kartı geleceğe yönelik olmalı bence o yüzden 6700XT bu günün 2K kartı yarının 1080P'si öyle düşünüp çıktım yola ve ASUS'un Payback kampanyası ile 7500TL'ye 6700XT satın aldım.

O zaman Nitro modelini kafadan eliyorum.
Benim de 7500'e alma imkanım var mı o kartı acaba yardımcı olursanız sevinirim o fiyata 6700 XT alabiliyorsak 6600 XT'yi de direk elerim.

@Kedito 1080p kullanım ve bütçeyi düşük tutma amacınız varsa 6600XT pişman etmez kesinlikle. Şu an için çok iyi bir performans sunuyor. 6700XT ise biraz şu an için fazla olur 1080p çözünürlükte, yıllar sonra belki faydası hissedilir. O zamana kadar da kart değiştirmeden durur musunuz bilmem.

@189454 1080p kartı için 8 GB gayet yeterli bir bellek. 2K görüntüde biraz sınıra yakın uçuyor oyuna göre. Zaten hedeflediği seviye o değil kartın. Demek istediğim 1080p olsa bile 2K'ya göz kırpan model olmasını belirtmekti. Güç olarak idare eder noktada bırakılmamış, ileriye de pay bırakılmış 1080p performansını kaybetmemesi için.

Hocam önerilerin için çok sağ ol peki kart fiyatları sizce düşer mi? Biraz daha beklesem mi? Yoksa bu 2 karttan birini alacağım kesin.
Gönlüm 6700 XT'den yana ama uygun fiyat indirim falan olsa keşke.

@Kedito Fiyat düşüşünü hiç dert etmeyin. Şimdi güzel fiyatlara satılıyor. Seçenekler arasından size en uygun olanını alın gitsin. Beklemek size faydadan çok zarar getirebilir. Şu anda iyimserlik var ekran kartı piyasasında, yarın tersine dönebilir. Dönmese de bir kaybınız olmaz. Şu anda alabiliyorken, yarın alamaz hale gelebilirsiniz. İndirim olursa da size bir zararı olmaz.

O zaman Nitro modelini kafadan eliyorum.
Benim de 7500'e alma imkanım var mı o kartı acaba yardımcı olursanız sevinirim o fiyata 6700 XT alabiliyorsak 6600 XT'yi de direk elerim.

Hocam önerilerin için çok sağ ol peki kart fiyatları sizce düşer mi? Biraz daha beklesem mi? Yoksa bu 2 karttan birini alacağım kesin.
Gönlüm 6700 XT'den yana ama uygun fiyat indirim falan olsa keşke.

Hocam, ASUS geri ödeme kampanyası yaz Google'a orada ekran kartı listesini göreceksin o ürünlerden herhangi birini alınca yan kısmında da ne kadar para iadesi alacağın yazıyor ona göre değerlendirip alabilirsin.

Hocam, ASUS geri ödeme kampanyası yaz Google'a orada ekran kartı listesini göreceksin o ürünlerden herhangi birini alınca yan kısmında da ne kadar para iadesi alacağın yazıyor ona göre değerlendirip alabilirsin.

Bizim milletimiz gerçekten şaka gibi RX 6700 XT O12g sadece vatan da ucuz 9100 TL ama bulunduğum konumda stok yok sipariş verilmiyor. Diğer sitelerin hepsi 13 14 bin TL gerçekten şaka gibiyiz ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı