RX 6600 XT'de FreeSync var mı?

scansoylu

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni PC alıyorum. Adaptive Sync'ya da FreeSync hakkında beni aydınlatabilecek birileri var mı? Alacağım PC'nin ekran kartı AMD Radeon RX 6600 XT. Bu kartta FreeSync teknolojisi var mı? Yüksek ihtimal var diye düşünüyorum sonuçta yeni bir kart fakat nereye baktıysam böyle bir ibare göremedim. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. Aynı zamanda kısa bir soru daha ekleyeyim. Aşağıdaki sistemde R5 5600X yerine R5 3600 kullanırsam çok fazla sıkıntı yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    46,9 KB · Görüntüleme: 63
Elbette var hocam. 3600 ile de kullanabilirsiniz fakat imkan varsa 5600X ile daha güzel olur.

Ben FreeSync ekran kartlarının değil de monitörlerin özelliği diye biliyorum. 3600, çok spesifik durumlarda 6600XT ile darboğaz yapabilir ama kullanılamaz değil.

AMD'nin şu an piyasada sıfır olarak bulunabilen galiba tüm kartları ile kullanılabilen bir özelliktir. O konuda içiniz rahat olsun. Asıl odaklanmanız gereken monitör ve kullandığınız kablodur. Uygun sürümde HDMI/DP alırsanız ve monitörünüz FreeSync destekliyorsa sorunsuz kullanırsınız.

Ryzen 5 3600 işlemcisi çoklu çekirdek optimizasyonu iyi olmayan bazı oyunlarda birazcık darboğaz yapar. Genel anlamda üzmez ama 5600X'te kalsanız çok daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı